گروه : فرهنگ
حوزه : حج و زیارت و وقف
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۴۰۰۰۵۶۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۲:۴۰ ب.ظ
تمدید مهلت ثبت‌نام قطعی زائران اربعین/ کسی درباره سامانه سماح پاسخگو نیست مهلت ثبت‌نام در سامانه سماح برای افرادی که پیام تأیید برای زیارت اربعین دریافت کرده‌اند، تمدید شد و زائران تا ساعت 24 امشب فرصت دارند ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، از امروز افراد واجد شرایط که پیام تکمیل ثبت‌نام از سوی کمیته اعزام ستاد اربعین دریافت کرده بودند، باید تا ساعت ۱۳ به منظور تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه‌ها به سامانه سماح مراجعه می‌کردند که با توجه به محدودیت زمان پیش بینی شده از سوی کمیته اعزام و استقبال زائران، این مهلت تمدید شد.

بر همین اساس، افرادی که واکسیناسیون آنها از سوی وزارت بهداشت تأیید شده است و پیام تکمیل ثبت‌نام را دریافت کردند تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند که با مراجعه به سامانه سماح ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

همچنین با توجه به دستورالعمل کمیته اعزام، در صورتی که افراد پذیرفته شده در زمان مقرر ثبت‌نام خود را تکمیل نکنند، از لیست حذف خواهند شد. با توجه به محدودیت زمان اعلام شده از سوی مسؤولان و درخواست‌های مکرر زائران اربعین برای تمدید مهلت ثبت‌نام، کمیته اعزام این مهلت را تا ساعت ۲۴ امشب تمدید کرد.

البته از روز گذشته که سامانه سماح به سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت متصل شد و فقط افرادی که واکسن زده بودند امکان ثبت‌نام داشتند، اختلالی در امر ثبت‌نام ایجاد شد؛ تا جایی که بسیاری از افرادی هم که دو دوز واکسن کرونا را زده بودند، نتوانستند در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و مسؤولان کمیته اعزام نیز تا این لحظه پاسخگوی مشکلات مشتاقان زیارت اربعین و دلیل این اختلال نیستند.

انتهای پیام/