گروه : ورزشی
حوزه : توپ و تور
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۴۰۰۰۷۱۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۴:۴۴ ب.ظ
والیبال قهرمانی آسیا| شگفتی‌های مسابقات از زبان مربی تیم ملی ایران مربی تیم ملی والیبال گفت: در این مرحله شاهد چند اتفاق غیرمنتظره بودیم که شکست هند و قزاقستان در هر سه مسابقه خود با نتیجه 3 بر صفر از جمله این موارد و به دور از انتظار بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علیرضا طلوع‌کیان در آستانه آغاز مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان آسیا در ژاپن و رویارویی با چین‌تایپه و کره‌جنوبی، گفت: مسابقات امسال تحت شرایط کرونا و حباب است و این موضوع شرایط تیم‌ها را متفاوت کرده است. مسابقات در دو سالن مجزا برگزار می‌شود. تیم ایران در مرحله مقدماتی با تیم‌های هنگ‌کنگ، تایلند و پاکستان هم‌گروه شد و حریفان ایران در این مرحله به ترتیب برگزاری مسابقات قوی‌تر شدند، البته هر سه تیم در سطح 2 و 3 آسیا بودند.

وی اضافه کرد: هنگ‌کنگ در توپ‌گیری و ارائه تکنیک‌های والیبال خوب عمل کرد و تیم ایران با نمایش بازی قدرتی، آرایش مکرر و چرخش در زمین این تیم را شکست داد. در بازی دوم تایلند به نسبت هنگ‌کنگ قوی‌تر عمل کرد. بازیکنان ایران هم رکورد خوبی زدند و 15 امتیاز سرویس گرفتند. بازیکنان ایران در بازی با تایلند موفقیت‌های حمله را ارتقا دادند و در نرسیدن دریافت‌ها به پاسور حریف 83 درصد موفقیت داشتند. ضمن این که در این دیدار به بازیکنان بیشتری فرصت بازی داده شد. پاکستان از دو تیم قبلی قدرتمندتر بود و تیم ایران هم برای این دیدار برنامه خاصی داشت و به دلیل این که زمان مسابقه ما با پاکستان صبح بود در ایران تمرینات را از ساعت 8 صبح آغاز می‌کردیم. در مسابقه با پاکستان تیم ایران در حملات برگشتی عملکرد موفقی داشت.

طلوع‌کیان اضافه کرد: تیم‌های ایران، پاکستان، ژاپن، قطر، استرالیا، چین، کره‌جنوبی و چین‌تاپیه به عنوان هشت تیم برتر به مرحله بعدی صعود کردند. در مرحله بعد ایران در گروه F با پاکستان، کره جنوبی، چین تایپه هم‌گروه است که به دلیل پیروزی بر پاکستان در دور مقدماتی، امتیاز این برد در این دور از رقابت‌ها هم لحاظ می‌شود و با کره جنوبی و چین تایپه روبرو می‌شویم که تیم‌های سرعتی ترکیبی با دریافت مناسب هستند.

مربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: در گروه E تیم‌های ژاپن، قطر، استرالیا و چین حضور دارند. با توجه به اینکه ژاپن، قطر را شکست داده و استرالیا، چین را پشت سر گذاشته است یک برد در این مرحله برای ژاپن و استرالیا محسوب می‌شود. از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه‌نهایی و چهار تیم برتر صعود می کنند. تیم ایران شرایط بدی ندارد و با توجه به اینکه یک پیروزی در این مرحله داریم، تمام تلاشمان را برای برد در دیگر بازی‌ها انجام خواهیم داد.

طلوع‌کیان به شگفتی‌های این مسابقات اشاره و بیان کرد: شاهد چند اتفاق غیرمنتظره و شگفتی در این مسابقات بودیم. هند با سرمربیگری یک مربی بومی تیمی را به قهرمانی آسیا آورد که در سه بازی سه بر صفر شکست خورد و اصلا عملکرد جالبی نداشت. برای قزاقستان هم همین اتفاق افتاد. قزاق‌ها با تیمی جوان به ژاپن آمدند و در سه بازی خود شکست خوردند. با توجه به پتانسیل و فیزیک خوب قزاقستانی‌ها این نتایج دور از انتظار بود.

مربی تیم ملی جوانان و بزرگسالان ایران ادامه داد: در حال حاضر ایران با ترکیبی متحول شده بهترین عملکرد را از خود نشان داده است. ضمن این که باید به این نکته اشاره کنم تیم ملی والیبال ایران با میانگین قدی 199 سانتی‌متر بلندقدترین تیم این دوره از مسابقات است. این امتیاز بسیار خوبی برای ما محسوب می‌شود. با این شرایط بازیکنان با هدایت بهروز عطایی تمام عزم خود را به کار گرفته‌اند تا با برنامه‌ریزی انجام شده بهترین اتفاق رخ دهد و بهترین عملکرد را به نمایش بگذارند.

مرحله دوم بیست‌ویکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از فردا (پنج‌شنبه) آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال ایران به مصاف کره‌جنوبی می‌رود.

انتهای پیام/