گروه : استانها
حوزه : مرکزی
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۴۰۰۰۸۸۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۹:۰۴ ب.ظ
سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در ساوه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ساوه از سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در این شهرستان و فوت 7 طی ۲۴ ساعته اخیر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، محمود کریمی با اشاره به سرعت گرفتن واکسیناسیون در دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با عنایت به افزایش سهمیه واکسن و  تشکیل تیم های سیار در شهر صنعتی کاوه، روستاهای شهرستان و همچنین منازل سالمندان و افرادی که قادر به خروج از منزل نیستند، تا پایان روز سه شنبه 23 شهریور ماه بیش از 156 هزار دز واکسن در ساوه و زرندیه به شهروندان تزریق شده است. 

وی با بیان اینکه از این میزان واکسن تزریق شده 122 هزار و 660 دز مربوط به ساوه و 33 هزار و 346 دز مربوط به زرندیه بوده است، افزود: در روز 22 شهریور ماه بیشترین آمار تزریق در دانشکده ثبت شده که بر طبق آمار 7 هزار و 245 دز به شهروندان تزریق شده که چیزی در حدود 2.5 درصد از جمعیت بالای 18 سال است. 

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: آخرین آمار در روز سه شنبه نیز حاکی از آن است که پنج هزار و 652 دز واکسن در این روز تزریق شده که سهم ساوه 4 هزار و 290 دز و سهم زرندیه یک هزار و 362 دز بوده است. 

کریمی در ادامه از فوت 7 شهروند ساوجی در طی شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و گفت: باتوجه به کاهش مرگ و میر در سطح کشور این رقم نگران کننده است که لازم است خانواده ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق سریعتر واکسن جان خود و خانواده خود را از این بیماری حفظ کنند. 

وی خاطرنشان کرد: در بیست و چهار ساعت اخیر تست 115 نفر از طریق تست پی سی آر و 110 نفر از طریق رپید مثبت اعلام شده که منجر به بستری 39 نفر در بیمارستان های ساوه و زرندیه شده است.

معاون بهداشتی دانشکده با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 200 نفر در ساوه و زرندیه در بیمارستان ها تحت درمان هستند افزود: متاسفانه از آغاز شروع بیماری کرونا در ساوه بیش از 564 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در این دو شهرستان جان خود را از دست داده‌اند و بیش از 31 هزار نفر نیز بصورت قطعی به این بیماری مبتلا شده اند.

انتهای پیام