گروه : علم و پیشرفت
حوزه : علم و فن آوری ایران
شماره : ۱۴۰۰۰۶۲۷۰۰۰۱۵۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۶/۲۷ - ۱۲:۵۵ ب.ظ
رقابت ۱۴۰۰ دانش‌آموز در مسابقه بین‌المللی دانش مغز/ نفرات برتر معرفی شدند هفتمین دوره مسابقه ملی دانش مغز با انتخاب و معرفی نفرات برتر این دوره و نماینده کشورمان درمسابقات جهانی دانش مغز به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری،‌ این مرحله از رقابت‌ها، شهریورماه جاری در دو بخش به زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزارشد و 5 دانش‌آموز برتر، مدال طلا را کسب کردند. همچنین 12 نفر مدال های نقره و 14 دانش آموز شرکت کننده نیز مدال های برنز را به خود اختصاص دادند. دانش آموزان برای موفقیت در این مرحله، به پرسش‌های چند گزینه ای و تشریحی آناتومی پاسخ دادند.

استعدادهای کشور در حوزه دانش مغز با حضور در گام دوم از مسابقه ملی دانش مغز، رقابت کردند تا به مرحله جهانی راه پیدا کنند.

 

مشارکت بیش از 1400 دانش‌آموز

مرحله نخست هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی دانش مغز با رقابت بیش از یک‌هزار و 400 دانش آموز داوطلب سنین ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس متوسطه سراسر کشور برگزار شد و در این مرحله ۵۲ دانش آموز شرکت کننده در این رقابت ها  با کسب بیشترین امتیاز از سوی کمیته داوری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

دراین مسابقات ازمیان نفرات برتر هستی فخری رتبه نخست این رقابت ها را به خود اختصاص داد وبه عنوان نماینده ایران برای رقابت های 2021 آمریکا انتخاب شد. رقابت بین المللی مسابقه دانش مغزبدلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزارخواهد شد.

 

حضور ایران در جمع برترین‌های جهانی

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان استعدادهای دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند. 

نمایندگان ایران در مسابقات جهانی دانش مغز در 5 سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و درپنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.

 

 انتهای پیام/