گروه : استانها
حوزه : گیلان
شماره : ۱۴۰۰۰۷۰۱۰۰۰۵۳۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۱ - ۵:۲۲ ب.ظ
فقر پنهان گیلان در سایه سرسبزی نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم توجه به ارائه امکانات بیشتر به استان گیلان گفت: در طی سال‌های گذشته و در این مدت سرسبزی گیلان فریبنده شده و فقر در این استان زیر سرسبزی پنهان شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در مراسم یادواره ۵۵۰ شهید صومعه‌سرا و ۲۳ شهید مدافع حرم در گلزار شهدای بخش ضیابر با بیان اینکه گیلان سرزمین مجتهدان بزرگ در تاریخ ایران و اسلام است،اظهار کرد: گیلان دیار دارای ۵۳ شهر بوده و مردم گیلان هشت هزار شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند اما خدمات شایانی این مردم به این استان ارائه نشده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به ارائه امکانات بیشتر به استان گیلان گفت: ۴۲در طی این سال‌ها و در این مدت سرسبزی گیلان فریبنده شده و فقر در این استان زیر سرسبزی پنهان شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان یکی از مهمترین مشکلات استان را مسئله آب آشامیدنی دانست و افرود: اغلب شهر و روستاهای گیلان با مشکل آب آشامیدنی و آب برای کشاورزی مواجه بوده و باید در این خصوص اقدامات لازم اتخاذ شود.

فلاحتی با انتقاد از وضعیت تاسف بار پسماند سراوان بیان کرد: ارتفاع پسماند در سراوان به بیش از ۱۰۰ متر رسیده و شیرابه‌های این پسماند به دریای خزر و تالاب انزلی ریخته می‌شود لذا باید اقدام لازم در این خصوص اتخاذ شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷