گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۴۰۰۰۷۰۶۰۰۰۵۱۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۶ - ۲:۱۷ ب.ظ
جریمه 607.5 میلیون دلاری ایران برای یک سوم مدت قرارداد کرسنت شرکت اماراتی «دانا گاز» امروز اعلام کرد دیوان داوری بین المللی، شرکت ملی نفت ایران را به علت اختلاف بر سر تامین گاز با این شرکت به پرداخت جریمه 607.5 میلیون دلاری محکوم کرده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، شرکت اماراتی «دانا گاز» امروز اعلام کرد دیوان داوری بین المللی، شرکت ملی نفت ایران را به علت اختلاف بر سر تامین گاز با این شرکت به پرداخت جریمه 607.5 میلیون دلاری محکوم کرده است.

این اختلافات مربوط به یک قرارداد خرید و فروش گاز 25 ساله میان شرکت «کرسنت پترولیوم» وابسته به شرکت «دانا گاز» و شرکت ملی نفت ایران است. این شرکت اماراتی مدعی است که این گاز هرگز تحویل داده نشده است.

خسارت های وارده مربوط به هشت و نیم سال نخست توافقنامه 25 ساله است که قرار بود در سال 2005 آغاز شود. در سال 2014 نیز حکمی به نفع دانا گاز صادر شده بود.

دانا گاز در بیانیه ای اعلام کرد آخرین جلسه رسیدگی به ادعای بسیار بزرگتر، برای 16 سال و نیم باقی مانده، در اکتبر سال آینده در پاریس تعیین شده است و تصمیم گیری در مورد این جریمه در سال 2023 انجام می شود.

انتهای پیام/