گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۱۰۰۰۹۱۹
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۷:۲۰ ق.ظ
نشت‌یابی کامل خطوط لوله در منطقه 9 عملیات انتقال گاز سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از نشت‌یابی کامل خطوط انتقال گاز منطقه در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، محی‌الدین مفخمی با اشاره به اهمیت تأمین ایمن و پایدار گاز طبیعی برای مصرف‌کنندگان صنعتی و خانگی در تشریح این خبر اظهار کرد: شرایط جغرافیایی منطقه ۹ به واسطه جنگل، کوه و مجاورت با دریا و همچنین وجود رودخانه‌های خروشان در مسیر خط لوله، این منطقه را از دیگر مناطق متمایز و نشت‌یابی از خطوط لوله را دشوارتر کرده است.

وی افزود: با توجه به شرایط سخت جغرافیایی سه استان شمالی گیلان، گلستان و مازندران، همکاران واحد بازرسی با تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر، خطوط لوله گاز در منطقه به طول یک هزار و ۶۲۶ کیلومتر را به طور کامل مورد نشت یابی قرار داده‌اند.

سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز هدف از انجام عملیات نشت‌یابی را حفظ و افزایش ضریب ایمنی و همچنین کاهش خطرهای زیست‌محیطی عنوان کرد و افزود: این امر موجب پایش مستمر خطوط لوله انتقال گاز شده و از بروز حوادث ناگوار و هدررفت گاز طبیعی به عنوان سرمایه ملی جلوگیری می‌کند.

مفخمی ضمن قدردانی از همکاران واحد بازرسی فنی بر لزوم بازرسی‌های مستمر جهت تحقق انتقال ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی تاکید کرد.

انتهای پیام/۸۶۰۴۱/ج