گروه : استانها
حوزه : همدان
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۳۰۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۲:۰۷ ب.ظ
قیمت مرغ شمال در همدان باید کاهش یابد استاندار همدان با بیان اینکه نحوه ورود مرغ شمال به استان همدان باید ساماندهی و قیمت آن کاهش یابد گفت: با اصلاح قیمت نان موافق هستیم اما هنوز مجوز صادر نشده و درصورت اصلاح قیمت باید حقوق مصرف‌کننده دیده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سید سعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان ضمن تقدیر از همکاری خوب دستگاههای نظارتی و اجرایی و اصناف در برگزاری جلسات و پیگیری مسائل مرتبط با بازار و تامین کالاهای مایحتاج مردم اظهار کرد: بر اساس دستور رئیس جمهور بعد از واکسیناسیون، موضوع مهم تنظیم بازار و جلوگیری از تورم برنامه اصلی دولت است و دولت تاکید ویژه‌ای بر نظارت بر بازار دارد.

وی با بیان اینکه تامین کالاهای اساسی بسیار با اهمیت است و در استان همدان هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم گفت: ۷۵۰ تن شکر، ۱۴۰ تن گندم، ۷۵هزار تن برنج، ۵ هزار تن روغن و ۱۰۰۰ تن مرغ در انبارهای استان داریم.

استاندار همدان تأکید کرد: با اصلاح قیمت نان موافق هستیم اما باید حقوق مصرف‌کننده رعایت شود، البته افزایش قیمت نان نیازمند مجوز از تهران است و بعد از نهایی شدن اعلام می شود البته درصورت اصلاح قیمت باید وضعیت کمی و کیفی نان بهتر شود.

وی با بیان اینکه مرغ به اندازه کافی در کشتارگاه‌های استان وجود دارد و باید در توزیع‌ها نظارت بیشتر شود گفت: ورود مرغ شمال به استان باید ساماندهی شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه قیمت فعلی مرغ شمال گران است که باید ارزان‌تر و کارشناسی شود که در بازار مرغ اختلال ایجاد نشود گفت: نظارت در بازار به صورت ویژه و جدی تر دیده شود و مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/3140/