گروه : اجتماعی
حوزه : انتظامی و حوادث
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۳۰۶
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱:۰۳ ب.ظ
۵ درصد از جرایم رانندگی وصول شده باید به فرهنگ سازی اختصاص یابد/ آغاز پویش ۱۸۱۸ از امروز معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: طبق قانون باید ۵ درصد از مبلغ جریمه رانندگی وصول شده به موضوع فرهنگ سازی اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی اظهار داشت: نگاه ما به لحاظ اجتماعی و فرهنگی در پلیس راهور، آگاه‌سازی فرهنگی و آموزش است.

وی به ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اشاره و تصریح کرد: در این ماده قانونی آمده که پنج درصد از جرایم رانندگی وصول شده باید در حوزه فرهنگ‌سازی هزینه شود.

معاون اجتماعی پلیس راهور با ذکر این پرسش که آیا این موضوع (تخصیص پنج درصد جرایم رانندگی وصول شده در حوزه فرهنگ‌سازی) در دولت گذشته روی داد؟ آیا این بودجه‌ای که باید به فرهنگ‌سازی اختصاص پیدا کنند، برای پلیس قائل شدند یا نه؛ گفت: قطعاً این اتفاق روی نداد و اگر هم بوده در حداقلها بوده که با آن نمی‌شد کاری انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی متاسفانه با افعال و اعمالی ناشی است که ناشی از ترک فعل دیگران است. پلیس راهور در میدان پاسخگو است درحالیکه خیلی از سازمانها باید این کار را انجام می‌دادند.

سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: در این مراسم پویش 18، 18 را آغاز می‌کنیم بدین معنا که 18 درصد از کشته‌های تصادفات زیر 18 سال سن دارند، یعنی نه مقصر و نه مسبب هستند.

انتهای پیام/