گروه : استانها
حوزه : سیستان و بلوچستان
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۳۵۹
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱:۳۰ ب.ظ
لازمه پوشش مناسب واکسیناسیون کرونا در دانش آموزان، همکاری و مشارکت مردم است معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همکاری و مشارکت حداکثری خانواده‌ها نسبت به انجام واکسیناسیون کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سید مهدی طباطبایی در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانش آموزان گفت: خوشبختانه با تسریع روند واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال پوشش واکسیناسیون در این گروه تاکنون به 23 درصد رسیده است و با  مشارکت آموزش پرورش  شاهد افزایش تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون هستیم.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص نوع واکسن تزریقی دانش آموزان گفت: بر اساس مطالعات بین المللی که بر روی واکسن سینوفارم انجام شده، اثر بخشی این واکسن برای گروه سنی 3 تا 17 سال به اثبات رسیده  و بعد از بررسی های انجام شده وزارت بهداشت،  مجوز تزریق آن برای گروه سنی 12 تا 18 سال داده شده است.

طباطبایی لازمه پوشش مناسب واکسیناسیون دانش آموزان را  همراهی و مشارکت خانواده ها عنوان کرد و افزود: از تمامی هموطنان عزیز تقاضا می شود نسبت به واکسیناسیون خود و خانوده شان اقدام نمایند.

وی گفت: فراموش نکنیم که هیچ واکسنی اثر بخشی100 درصد ندارد و تا زمانیکه زنجیره انتقال بیماری در جامعه قطع نشده در کنار انجام واکسیناسیون کرونا، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی حائز اهمیت است.

وی ضمن ابراز نگرانی از خیز ششم بیماری کرونا در کشود افزود: اگر با شروع فصل سرما واکسیناسیون تکمیل نشود، احتمال وقوع خیز جدید بیماری و شیوع ویروسهای جهش یافته را درکشور خواهیم داشت  و این مسئله بسیار نگران کننده است .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: از ابتدای شروع واکسیناسیون کرونا  در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون بیش از 532 هزار دوز واکسن کرونا تلقیح شده و پوشش واکسیناسیون در جمعیت بالای 18 سال حدود 30 درصد  رسیده است.

انتهای پیام/3139