گروه : استانها
حوزه : فارس
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۳۷۴
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱:۲۵ ب.ظ
اجرای طرح آمایش سرزمین در همه شهرستان‌های کشور وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین خبر داد و گفت : این طرح در جهت توسعه و ایجاد اشتغال در تمام شهرستان‌های کشور اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوار، رضا فاطمی‌امین پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه در جلسه شورای اداری کوار با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال به عنوان یک اولویت در کشور مطرح است، تاکید کرد: برنامه آمایش سرزمین در تمام شهرستان‌ها اجرایی می‌شود که یک برنامه عملیاتی و نقشه راه برای سال‌های آینده است که با نظر صاحب نظران شهرستان عملیاتی خواهد شد.

او افزود: در خصوص راه‌اندازی صنایع تبدیلی، کشاورزی و صادرات برنامه ریزی‌های مشخصی انجام شده است اما تولید محصولات صادراتی مباحث مربوط به خود را دارد.

وزیر صمت تصریح کرد: محصولات صادراتی باید متناسب با ذائقه مشتری تولید و بسته بندی شود و یک جریان ثابت می‌خواهد تا بتوانی در این بازار موفق باشیم.

فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جذب سرمایه گذاران و ارائه امکانات به آنها نیز یادآور شد: قطعاً باید سرمایه گذاران برای شروع کار ۶۰ درصد آورده داشته باشند تا منابع موجود به درستی تخصیص داده شود و کسانی که وارد بحث می‌شوند، اهلیت داشته باشند.

انتهای پیام/ن