گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۵۰۲
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۴:۵۲ ب.ظ
قیمت نفت به بشکه‌ای 100 دلار می‌رسد معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد: قیمت نفت احتمالا به دلیل عدم تعادلی که در عرضه و تقاضا ایجاد شده به بشکه‌ای 100 دلار هم برسد.

 به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از تاس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد: امروز قیمت نفت به بشکه‌ای 83 دلار رسیده و در این قیمت هم ثابت نمی‌ماند. احتمال بالا و پایین رفتن قیمت در روزها و ماه‌های آتی بسیار است.

نواک در عین حال تأکید کرد که معتقد است قیمت نفت حتی می‌تواند با توجه به شرایط موجود به بشکه‌ای 100 دلار هم برسد، اما روسیه امیدوار است که تعادلی در عرضه و تقاضا ایجاد شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پیش از این اعلام کرد که نگران رسیدن قیمت نفت به بشکه‌ای 100 دلار است و این احتمال کاملا وجود دارد.

پوتین افزود: روسیه به دنبال افزایش قیمت نیست و تلاش می‌کند که در بازار جهانی چنین اتفاقی رخ ندهد.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که هر گونه تلاشی را برای ثبات و پایداری بازار نفت انجام می‌دهد و از هر گونه افزایش قیمتی دوری خواهد کرد.

وی بر اساس آنچه که گفته می‌شود معتقد است؛ این کشور هنوز به سطح پیش از بحران تولید نفت خام نرسیده است. بازار در حال ثبات است و روسیه 11 میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند.

پوتین همچنین گفته است که استراتژی روسیه در جهت افزایش تولید برای جبران نیاز بازار جهانی است.

انتهای پیام/