گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۴۰۰۰۷۲۷۰۰۰۱۶۹
تاریخ : ۱۴۰۰/۷/۲۷ - ۹:۵۶ ق.ظ
دوحه: تلاش‌هایی برای تثبیت آتش‌بس در غزه در جریان است دولت قطر از تلاش‌های زیاد این کشور برای تضمین استمرار آتش‌بس بین گروه‌های مقاومت در نوار غزه و رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد العمادی» رئیس کمیته قطر برای بازسازی نوار غزه دوشنبه شب (دیشب) با هیأت جنبش حماس به ریاست «یحیی السنوار» در غزه دیدار کرد.

کمیته مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این دیدار اوضاع سیاسی کنونی و تحولات فلسطین بررسی شد.

العمادی تأکید کرد که قطر با همه طرف‌ها برای تضمین استمرار و تثبیت آتش‌بس در غزه و جلوگیری از تشدید تنش‌ها تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قطر علاقه‌مند به استمرار حمایت از فلسطینیان در تمامی زمینه‌ها و همکاری با تمامی طرف‌هاست، برای تحقق ثبات در اراضی فلسطینی ابراز امیدواری کرد.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، السنوار نیز در این دیدار به تشریح تحولات مربوط به گفت‌وگوی طرف مصری و دیگر طرف‌ها برای تثبیت آتش‌بس، رفع محاصره نوار غزه و پیآمدهای خطرناک استمرار محاصره غزه بر ساکنان این منطقه پرداخت.

وی گفت که تمامی گروه‌های فلسطینی به ضرورت اجرای تعهدات مربوط به توافق آتش‌بس، بازگشایی گذرگاه و ارائه تسهیلات لازم در تمامی زمینه‌ها پایبند هستند.

پس از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که منجر به شهادت صدها فلسطینی و زخمی شدن هزاران نفر دیگر شد، قطر، مصر و سازمان ملل برای تثبیت آتش‌بس در غزه تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/م