گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۴۰۰۰۸۰۵۰۰۰۲۷۷
تاریخ : ۱۴۰۰/۸/۵ - ۱۲:۰۹ ب.ظ
ایلان ماسک یا شرکت نفتی اگزون موبیل کدام بیشتر می ارزد؟ طی روزهای گذشته ارزش سهام شرکت تسلا 15 درصد افزایش یافته و باعث شده تا ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان چند ده میلیاردی سود کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، شرکت اجاره دهنده خودروی هرتز اخیرا برای خرید 100 هزار دستگاه خودروی تسلا ثبت سفارش کرده و همین امر باعث شد تا ارزش سهام تسلا 15 درصد رشد کند.

از آنجا که 22.5 درصد سهام تسلا در اختیار ایلان ماسک است، این مسأله باعث شد تا ارزش خالص دارایی‌های این میلیاردر مشهور آمریکایی که در آفریقای جنوبی به دنیا آمده به 288 میلیارد دلار برسد. در واقع هم‌اکنون ارزش دارایی‌های ایلان ماسک از کل ارزش بازار شرکت نفتی اگزون مبیل آمریکا بیشتر است.

به طور کلی از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت سهام تسلا 40 درصد رشد کرده و تسلا به نخستین شرکت خودروسازی بدل شده که وارد کلوپ شرکت‌های تریلیون‌دلاری از جمله اپل، آمازون، مایکروسافت و گوگل شده است.

طی روزهای گذشته فقط در یک روز ثروت ایلان ماسک 3.6 میلیارد دلار بالا رفت که بیشترین رشد ثروت یک فرد در طول تاریخ به شمار می‌رود. رکورد قبلی متعلق به ژونگ شان‌شان، سرمایه‌دار بزرگ چینی بود که طی سال گذشته و زمانی که شرکتش عرضه اولیه شد، در یک روز 32 میلیارد دلار سود کرد. البته دلیل افزایش ثروت ماسک فقط بالا رفتن ارزش سهام تسلا نبوده؛ چراکه بر اساس اسناد موجود، وی از دیگر سهام‌های خود هم در سه ماهه سوم سال جاری 8 میلیارد دلار سود کرده است.

انتهای پیام/