گروه : استانها
حوزه : اردبیل
شماره : ۱۴۰۰۰۹۰۴۰۰۰۰۶۴
تاریخ : ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۱:۲۰ ق.ظ
بستری شدن ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل/ فوت ۳ بیمار در شبانه‌روز گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۳۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه ۳ نفر بر اثر این بیماری جان باخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهرام حبیب‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه ۳ نفر بر اثر این بیماری جان باخت.

وی افزود: طی این مدت ۳۲ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

کاهش شمار بیماران بستری به ۱۶۵ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: حبیب‌زاده ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۶۵ نفر کاهش یافته که از این تعداد ۴۲ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و ۶۲ بیمار دیگر نیز تحت نظر هستند.

وی تأکید کرد: تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که از هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.

تداوم وضعیت زرد در ۸ شهرستان

حبیب‌زاده تشریح کرد: هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، بیله سوار، کوثر، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد و شهرستان‌های گرمی، نمین و نیر در وضعیت آبی قرار دارند.

وی با اشاره به تزریق یک‌میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۸۰ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان، بیان داشت: ۸۸۳ هزار و ۲۹۲ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۱۵ هزار و ۳۴۴ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۸۴۴ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

انتهای پیام/3463/