گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال ایران
شماره : ۱۴۰۰۰۹۰۵۰۰۰۲۳۳
تاریخ : ۱۴۰۰/۹/۵ - ۱:۵۲ ب.ظ
توضیحات مدیر ایفمارک در خصوص جلوگیری از فعالیت برخی بازیکنان و مربیان در فوتبال مدیر مرکز ایفمارک توضیحاتی را در خصوص جلوگیری از حضور بازیکنان و مربیان در فوتبال ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، زهره هراتیان در خصوص اینکه به برخی بازیکنان و مربیان مجوز حضور در مسابقات فوتبال داده نشده و آیا این مساله به خاطر نگرانی بابت سلامتی آن‌هاست، اظهار داشت:قطعا همینطور است.امسال در معاینات پیش فصل به خاطر کرونا، تحقیقاتی را انجام دادیم.

وی افزود: تحقیقات کوتاه مدت نشان داده بود مشکلاتی که در زمینه قلب و عروق وجود دارد. تمرکز ما روی این مساله بود و به طور کامل تست ورزش، اکوکاردیو گرافی، ویزیت‌های تخصصی و اقداماتی که مد نظر دپارتمان قلب و عروقمان بود را انجام دادیم. برخی مشکلاتی داشتند که دپارتمان قلب و عرروقمان اجازه نداد حضور داشته باشند. چون ریسک ایست قلبی را بالا می‌بُرد. در تمام دنیا این اتفاقات می افتد.

مدیر مرکز ایفمار تصریح کرد: این مساله در مورد برخی قابل حل بود. برخی مربیان اقدامات بیشتر را انجام دادند تا بعد از اینکه دوران نقاهت را پشت سر گذاشتند دوباره به فوتبال برگردند. ما تابع قوانین هستیم. با بخش حقوقی فدراسیون هم مشورت کردیم و عملااز بخش قلب و عروق گذشته بود. بیشتر قوانین هر کشوری در این مورد تصمیم گیرنده است و ما جلساتی برای تصمیم گیری داشتیم.

هراتیان در گفت‌گو با ورزش و مردم، عنوان کرد: فوتبال برای بازیکنان حرفه‌ای، شغل است. یکی از سخت ترین تصمیماتی که گرفتیم این بود که مثلا این بازیکن نباید بازی کند ولی مثل همه جوانب زندگی وقتی دری بسته می شود، در دیگری باز می شود. نباید سفت و سخت پافشاری کرد که حضور داشته باشند. این ها عزیزان خانواده و هوادhران هستند و ان‌شاالله مسیر درست و سلامتی را پیش رو داشته باشند.

وی تصریح کرد: امسال مانند سال‌های قبل سازمان لیگ در بحث معاینات پیش از فصل خیلی جامع‌تر عمل کرد. چند سال است معاینات بانوان را هم با همان استاندارد آقایان انجام می‌دهیم. هر کجا هم که پولی نبوده سازمان لیگ با هزینه خودش این معاینات را انجام می‌دهد. ان‌شاالله سال  آینده هم همین مسیر را ادامه می دهیم و بهتر می‌شود.

انتهای پیام/