گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال ایران
شماره : ۱۴۰۰۰۹۱۵۰۰۰۶۶۸
تاریخ : ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۲:۱۵ ق.ظ
هفته نهم لیگ یک| نبرد 6 امتیازی ملوان و مس و جنگ شهرداری‌ها دیدارهای هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال در حالی چهارشنبه برگزار می‌شود که شاهد دو مسابقه 6 امتیازی در گیلان و کرمان هستیم نبردهایی که نتیجه‌اش برای تمامی تیم‌های مدعی و بالانشین اهمیت دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدارهای هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال روز چهارشنبه برگزار می‌شود. حساس ترین مسابقه در گیلان بین دو تیم ملوان صدرنشین و مس کرمان رده پنجمی برگزار می‌شود. ملوان 18 امتیازی هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان متوقف شد و مس کرمان هم در دربی مقابل آرمان گهر یک امتیاز به دست آورد. نبرد فردای دو تیم 6 امتیازی محسوب می‌شود و نتیجه‌اش هم برای تمامی مدعیان و بالانشینان جدول اهمیت فراوانی دارد. ملوان اگر این بازی خانگی را ببازد ممکن است صدرنشینی را از دست بدهد.

قشقایی تیم 16 امتیازی و رده دومی شیراز میزبان تیم ویستا توربین 10 امتیازی است که در رده دهم ایستاده است. ویستا توربین در جام حذفی هم باید 28 آذر به مصاف پرسپولیس برود اما قطعا مسابقات لیگ برای این تیم تهرانی مهم‌تر است. قشقایی این هفته شانس صدرنشینی دارد به شرطی که ملوان در بازی خانگی پیروز نشود. 

دومین بازی 6 امتیازی این هفته در کرمان بین دو تیم آرمان گهر و خیبرخرم آباد برگزار می‌شود. خیبر 15 امتیازی در رده چهارم و آرمان گهر 14 امتیازی در رده پنجم جدول لیگ است. فوتبال کرمان در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و آرمان گهر تیم دوم شهرسیرجان هم در رویای صعود به لیگ برتر است اما خیبر خرم آباد هم با تدارک خوبی که دیده برای رسیدن به لیگ برتر تلاش چشمگیری می‌کند. 

شاهین شهرداری بوشهر قعرنشین که با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند این هفته میزبان مس شهربابک تازه وارد است تیمی که در حال حاضر با 12 امتیاز در رده ششم جدول است. شاهین در این دیدار به دنبال اولین برد فصل خود است که رسیدن به این خواسته خیلی سخت است. نبرد شهرداری‌ها در همدان هم جذاب است شهرداری همدان و شهرداری آستارا هر دو 12 امتیازی هستند ولی همدانی‌ها به لطف تفاضل گل بهتر در رده هفتم و دو پله بالاتر از آستارایی‌ها قرار گرفته‌اند. هر دو تیم هم بین مردم شهرشان محبوب هستند اما بعید است که این هفته هم لیگ یک تماشاگری داشته باشد.

استقلال خوزستان تیم رده هشتمی جدول با سهراب بختیاری زاده در مازندران به مصاف رایکا بابل خواهد رفت که پیروز قربانی هدایتش را برعهده دارد. نبرد این دو مربی استقلالی هم می‌تواند جذاب باشد. پیروز قربانی بعد از باخت هفته گذشته مقابل قشقایی شیراز گفت باید ذهنیت بازیکنانم را تغییر بدهم تا حرف‌های زیادی برای گفتن در فوتبال داشته باشیم.

استقلال ملاثانی که در رده پانزدهم جدول ایستاده میزبان تیم خوشه طلایی ساوه است آبی پوشان خوزستانی در رده پانزدهم جدول هستند برای بقا در این فصل تلاش می‌کنند و خوشه طلایی هم یازدهم است. سایپا 10 امتیازی که در رده دوازدهم جدول ایستاده به مصاف پارس جنوبی جم می‌رود. هر دو تیم زمانی در لیگ برتر حضور داشتند و اکنون در لیگ یک می‌جنگند.

جدول لیگ یک:

1- ملوان 18 امتیاز

2-قشقایی 16 امتیاز

3- خیبرخرم آباد

.....

17- شاهین شهرداری بوشهر

18 ماشین سازی تبریز

برنامه مسابقات هفته نهم لیگ دسته اول:

هفته نهم
چهارشنبه 17 آذر
سایپای تهران - پارس جنوبی جم بوشهر، ساعت 14، ورزشگاه پاس قوامین تهران
آرمان گهر سیرجان - خیبر خرم‌آباد، ساعت 14، ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
ماشین‌سازی تبریز - شمس آذر قزوین، ساعت 14، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
قشقایی شیراز - ویستا توربین تهران، ساعت 14، ورزشگاه حافظیه شیراز
رایکای بابل - استقلال خوزستان، ساعت 14، ورزشگاه شهدای سیمرغ کیاکلا
ملوان بندرانزلی - مس کرمان، ساعت 14، ورزشگاه سردار جنگل رشت
شهرداری همدان - شهرداری آستارا، ساعت 14، ورزشگاه شهیدحاجی بابایی همدان
شاهین شهرداری بوشهر - مس شهر بابک، ساعت 14:30، ورزشگاه شهیدمهدوی بوشهر
استقلال ملاثانی - خوشه طلایی ساوه، ساعت 14:30، ورزشگاه تختی اهواز

انتهای پیام/