گروه : استانها
حوزه : کرمانشاه
شماره : ۱۴۰۰۱۰۲۳۰۰۰۴۲۰
تاریخ : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۴:۴۲ ب.ظ
مشارکت ۴۰ هزار کرمانشاهی در جشنواره کتابخوانی رضوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: حدود ۴۰ هزار کرمانشاهی در یازدهمین جشنواره رضوی شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، معصومه حسنی‌خوانسار از مشارکت حدود ۴۰ هزار کرمانشاهی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد و اظهار داشت: میزان مشارکت در این دوره نسبت به دوره  قبل ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در بخش کودک و نوجوان‌ ۶ هزار و ۳۸۳ برگه نقاشی و چهار هزار و ۶۷۳ پویش معرفی کتب رضوی در سایت جشنواره ثبت شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه  افزود: کودکان و نوجوانان در زمینه قصه‌گویی هم مشارکت چشمگیری داشتند و تعداد یک‌هزار و ۴۱۷ ویدئو قصه گویی تحویل دبیرخانه جشنواره شد.

وی تعداد اثر ثبت شده در سایت جشنواره و در بخش تولید آثار هنری (انیمیشن، خوشنویسی، فیلم کوتاه و ...) را ۹۴۰ اثر عنوان کرد.

حسنی‌خوانسار با اشاره به اینکه در بخش آزمون‌های چندگزینه‌ای هم ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر در استان مشارکت داشتند، گفت: از شیوه‌های دیگر مسابقه می‌توان به بخش داستان کوتاه، دلنوشته و متن ادبی اشاره کرد که در این شیوه از مسابقه ۲ هزار و ۱۹۰ مشارکت ثبت شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: جشنواره امسال به صورت الکترونیکی برگزار شد و تنها برای مشارکت زندانیان به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت، آزمون به صورت مکتوب برگزار شد و حدود ۸۰۰ نفر از زندانیان در این جشنواره شرکت داشتند.

انتهای پیام/پ