گروه : ورزشی
حوزه : فوتبال جهان
شماره : ۱۴۰۱۰۴۰۱۰۰۰۴۲۸
تاریخ : ۱۴۰۱/۴/۲ - ۲:۲۲ ق.ظ
ثروتمندترین ورزشکاران جهان چه کسانی هستند؟/ ثروت‌های افسانه‌ای از جردن تا بکهام و فدرر براساس اعلام مجله فوربز ثروتمندترین ورزشکاران در سال 2022 معرفی شدند که از بسکتبالیست تا فوتبالیست در این لیست دیده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که به این فکر کرده‌اید که همه ورزشکاران مورد علاقه شما چقدر ارزش دارند و چه کسی برتر است به همین دلیل است که فهرستی از ورزشکاران ثروتمند جهان را همراه با تخمین ارزش خالص آنها و اینکه چگونه آنها توانسته‌اند این همه پول نقد به دست آورند، گردآوری شده است. اسامی آنها را در زیر می‌خوانید:

1. مایکل جردن 2.2 میلیارد دلار

مایکل جردن یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته آمریکایی است. جردن در مجموع 15 فصل در NBA بازی کرد و دوران حرفه‌ای او بین دو تیم تقسیم شد؛ این تیم‌ها شیکاگو بولز و واشنگتن ویزاردز بودند. جردن به عنوان بهترین بسکتبالیست تمام دوران تاریخ شناخته شده و او از زمان بازنشستگی تاکنون مالک اصلی شارلوت هورنتز شده است. دارایی خالص مایکل جردن در سال 2022 مبلغ 2.2 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که او را به ثروتمندترین ورزشکار جهان تبدیل می‌کند.

2. وینس مک ماهون 1.6 میلیارد دلار

وینس مک ماهون کشتی‌گیر حرفه‌ای سابق آمریکایی است. او در حال حاضر مالک یک شرکت است که در دهه 1980 کنترل آن را از پدرش گرفت. دارایی خالص وینس 1.6 میلیارد دلار است. اگرچه او اکثریت این دارایی را از موفقیت در شرکتی که دارد به دست آورده اما این چیزی از موفقیت او در کشتی حرفه‌ای کم نمی‌کند.

3. یون تیریاک 1.2 میلیارد دلار

یون تیریاک یک بازیکن تنیس و هاکی روی یخ رومانیایی است. درست است او در 2 رشته ورزشی تخصص دارد.تیریاک پس از بازنشستگی از ورزش حرفه‌ای مالک مسابقات تنیس آزاد موتوآ مادرید است. او همچنین مدیریت لوکاس پویی، یک تنیس باز حرفه‌ای فرانسوی را بر عهده دارد. یون تیریاک یکی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان با دارایی خالص 1.2 میلیارد دلار است.

4. آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار

آنا کاسپرزاک ورزشکار دانمارکی است که نماینده این کشور در بازی‌های المپیک تابستانی در سال‌های 2012 و 2016 بود. کاسپرزاک یکی از بهترین دوچرخه‌سواران در جهان بوده که در طول دوران حرفه‌ای خود مدال‌های متعددی را کسب کرده است. تا ژوئن 2022، دارایی خالص آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار برآورد شده است.

5. تایگر وودز 800 میلیون دلار

تایگر وودز گلف‌باز حرفه‌ای آمریکایی و یکی از محبوب‌ترین گلفبازان تمام دوران است. او همچنین یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان محسوب می‌شود و توضیح داده که چگونه توانسته در لیست ثروتمندترین‌های جهان قرار گیرد. دارایی خالص تایگر وودز 800 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

6. ادی جردن 600 میلیون دلار

ادی جردن راننده سابق و اهل ایرلندی است. او مدیر تیم اتومبیلرانی، تاجر، موسیقی‌دان و یک شخصیت برجسته تلویزیونی است. جردن در سال 1971 قهرمان ایرلندی کارت شد و در سال 1974 به فرمول فورد رفت. او همچنین جردن گرندپریکس را تأسیس کرد، سازنده فرمول یک که از سال 1991 تا 2005 فعالیت می‌کرد. دارایی خالص ادی جردن در حال حاضر 600 میلیون دلار است.

7. جونیور بریجمن 600 میلیون دلار 

جونیور بریجمن یک بسکتبالیست و کارآفرین حرفه‌ای سابق آمریکایی است. بریجمن 12 سال برای میلواکی باکس و لس آنجلس کلیپرز بازی کرد. او سپس به سرمایه‌گذاری در فست فود پرداخت و امروز یکی از ثروتمندترین ورزشکاران تاریخ به شمار می‌ورد. از ژوئن 2022، دارایی خالص جونیور بریجمن تقریباً 600 میلیون دلار است.

8. لیونل مسی 600 میلیون دلار

لیونل مسی فوتبالیست فوق ستاره آرژانتینی است و یکی از بهترین فوتبالیست‌های حال حاضر جهان به حساب می‌آید. او در حال حاضر برای تیم ملی آرژانتین بازی می‌کند. مسی سالهاست که بهترین بازیکن فوتبال بوده و چندین بار به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است. دارایی خالص لیونل مسی 600 میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را سومین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان و هجدهمین نفر در لیست ثروتمندترین ورزشکاران می‌کند.

9. مجیک جانسون 600 میلیون دلار

مجیک جانسون بسکتبالیست مطرح سابق آمریکاست. جانسون 13 فصل در NBA برای لس آنجلس لیکرز بازی کرد. او جوایز متعددی را به عنوان بازیکن به دست آورد که او را وارد تالار مشاهیر NBA کرد. در حال حاضر مجیک رئیس عملیات بسکتبال لس آنجلس لیکرز است. دارایی خالص جانسون 600 میلیون دلار تخمین زده می‌شود که او را به دومین بسکتبالیست ثروتمند جهان تبدیل می‌کند.

10. مایکل شوماخر 600 میلیون دلار

مایکل شوماخر راننده آلمانی سابق در فرمول یک است. اگر بتوانید فقط یک راننده فرمول یک نام ببرید، احتمالاً شوماخر است. او به عنوان یکی از بهترین رانندگان فرمول یک در تمام دوران شناخته می‌شود. شوماخر همچنین تنها راننده ای در تاریخ است که موفق به کسب هفت بار قهرمانی در مسابقات جهانی فرمول یک شده که در پنج مورد آن پیاپی قهرمان شده است. دارایی خالص مایکل شوماخر 600 میلیون دلار است.

به گزارش فارس، در این لیست ورزشکاران مطرحی همچون کریستیانو رونالدو در رده دوازدهم با دارایی 500 میلیون دلار، لبرون جیمز ستاره بسکتبال جهان در رده سیزدهم با 500 میلیون دلار، دیوید بکهام در رده چهاردهم با 450 میلیون دلار، راجر فدرر تنیسور مطرح جهان در رده شانزدهم با 450 میلیون دلار قرار دارند.

انتهای پیام/