گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۴۰۱۰۶۱۴۰۰۰۴۹۳
تاریخ : ۱۴۰۱/۶/۱۴ - ۲:۲۵ ب.ظ
واکنش مسکو به انفجار در نزدیکی سفارت روسیه در کابل وزیر امور خارجه روسیه و سخنگوی کرملین انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت روسیه در کابل را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه به انفجار در نزدیکی سفارت روسیه در کابل واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف گفت، مسکو امیدوار است عاملان این حمله تروریستی در برابر سفارت روسیه در کابل به‌زودی شناسایی شوند.

وی با اشاره به افزایش سطح امنیتی در سفارت روسیه در افغانستان گفت، نیروهای دولتی و مأموران اطلاعاتی و ضداطلاعاتی افغانستان در حال رسیدگی به این حادثه هستند.

در همین ارتباط، پیش از نشست خبری لاروروف با همتای تاجیکستانی، به منظور ادای احترام به کشته و زخمی‌های این انفجار یک دقیقه سکوت اعلام شد.

از سوی دیگر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در بیانیه‌ای، انفجار تروریستی در مقابل سفارت روسیه در کابل را محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای صبح امروز از وقوع انفجار در منطقه دارالامان در نزدیکی سفارت روسیه در کابل خبر دادند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد در پی انفجار در نزدیکی سفارت این کشور در کابل، دو دیپلمات روس کشته شدند.

مقامات اداره بهداشت کابل می‌گویند تاکنون جسد ۱۰ نفر از کشته‌های انفجار به بیمارستان منتقل شده و هشت زخمی نیز بستری شدند. 

انتهای پیام/