گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۴۰۱۰۷۰۳۰۰۰۰۳۳
تاریخ : ۱۴۰۱/۷/۳ - ۹:۱۸ ق.ظ
ادامه روزهای بدون فوتی کرونایی در مازندران در شبانه‌روز گذشته با شناسایی تعداد ۳۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۷۲ نفر رسید که از این تعداد ۲۷ نفر بدحال هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، عباس علی‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره آخرین وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: در حال حاضر شرایط استان در بحث کرونا خوب بوده و موارد ابتلا در استان کاملا نزولی است.

وی گفت: تست کرونا از زائران با پرواز هوایی گرفته شده که براساس آن  تست ۲۰ درصد از زائران مثبت بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: توصیه‌ ما به زائرانی که از سفر زیارتی کربلا برمی‌گردند این است که مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای را رعایت کنند و در صورت دارا بودن علائم بیماری به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

علی‌پور با اعلام اینکه در حال حاضر مشکل جدی در بحث کرونا نداریم، یادآور شد: در صورت ادامه این شرایط طی یک هفته یا ۱۰ روز آینده امکان دارد موارد ابتلا در استان صعودی شود‌.

بر این اساس طی ۲۴ ساعت گذشته نیز تعداد ۲۹ بیمار مشکوک به کرونا در سطح استان، براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

 طی این مدت تعداد ۱۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 هم اکنون ۶۴ بیمار به علت کرونا در این مراکز بستری که از این تعداد ۲۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در  حال حاضر ۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، همچنین در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار جدید بستری و ۲ بیماری نیز  ترخیص شد.

همچنین ۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براین اساس در شبانه‌روز گذشته با شناسایی تعداد ۳۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۷۲ نفر رسید که از این تعداد ۲۷ نفر بدحال هستند.

طی شبانه‌روز گذشته موردی از فوتی بر اثر کرونا در استان مازندران گزارش نشده است.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج