گروه : اقتصادی
حوزه : صنعت ، تجارت ، بازرگانی
شماره : ۱۴۰۱۰۹۱۴۰۰۰۳۴۴
تاریخ : ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۳:۱۱ ب.ظ
روایت شکست پی‌درپی فراخوان‌های دشمن با هوشیاری مردم/‌ بازار تهران زنده و پویا است در ادامه فراخوان‌های تکراری و بی‌اثر دشمن برای تعطیلی بازار، پیگیری‌ها از اتحادیه‌ها و اصناف حاکی از آن است که همه بازاریان بی‌اعتنا به چنین فراخوان‌ها، از صبح امروز به کسب و کار روزانه و عادی خود پرداخته‌اند و بازار با هوشیاری بازاریان، زنده و پویا است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در ادامه فراخوان‌های تکراری خود که به تدریج بی‌اثر و منزجر کننده برای مردم شده است، به تازگی هم برای تعطیلی و اعتصاب سه روزه اصناف در روزهای 14، 15 و 16 آذر‌ فراخوانی صادر کرده‌اند‌ و از صنوف مختلف خواسته‌اند تا طی روزهای یاد شده‌ فعالیت اقتصادی خود را متوقف کنند.

براساس پیگیری‌ها و بررسی‌های فارس، ‌اصناف با بی‌توجهی کامل به فراخوان ضدانقلاب، امروز به فعالیت روزانه خود مشغول هستند و هیچ مانعی برای فعالیت واحدهای صنفی در نقاط مختلف تهران وجود ندارد.

* صنف سراجان امروز در حال کسب و کار‌ در بازار بزرگ تهران‌

در این‌باره، سید محمد موسوی، رئیس اتحادیه سراجان، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، می‌گوید: شنیده شده بود‌ ضدانقلاب برای تعطیلی واحدهای صنفی، فراخوانی داده است، اما ‌بازاریان که به این فراخوان‌ها اعتنایی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: ‌صنف سراجان در بازار بزرگ تهران، چهارراه سیروس، منوچهری و سایر نقاط تهران، امروز کاملا فعال هستند و همه واحدهای صنفی به فعالیت روزانه خود ادامه می‌دهند.

رئیس اتحادیه سراجان بیان داشت: با توجه به بازدیدهایی که امروز از نقاط مختلف بازار داشتیم و اطلاعاتی که کسب کرده‌‌ایم، بقیه صنوف نیز در بازار مانند روزهای قبل فعال هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

* واحدهای صنفی لوازم خانگی همه باز و فعال هستند

اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان و  عرضه‌کنندگان لوازم خانگی نیز با تأکید بر اینکه اصناف امروز فعالیت روزانه خود را دارند، به خبرنگار فارس گفت: ‌‌‌فعالیت واحدهای صنفی لوازم خانگی از اولین ساعات صبح امروز آغاز شده است و اگر به آنها اجازه داده شود تا 2 نیمه شب هم حاضر به فعالیت هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و عرضه‌کنندگان لوازم خانگی اظهار داشت: براساس بازدیدهایی که شخصا از خیابان امین حضور و اطراف خیابان جمهوری و همچنین خیابان ولیعصر(عج) داشته‌ام، واحدهای صنفی لوازم  خانگی به صورت 100 درصد باز هستند و هیچ واحد صنفی امروز تعطیل نکرده است.

به گفته پازوکی، باز بودن واحدهای صنفی، درواقع دهن‌کجی به نقشه شوم غربی‌ها و معاندان نظام و فراخوان‌های بی‌مورد آنها است.

وی تصریح کرد: معاندان نظام بدانند، مردم مملکتی که با خون شهدا حفظ شده است را دوست دارند و به هیچ عنوان به خواسته‌های دشمن پاسخ نمی‌دهند.

* فعالیت کامل واحدهای عرضه‌کننده لوازم ورزشی در روز جاری

در ادامه به سراغ ابوالقاسم توسلی نوروزی، رئیس اتحادیه لوازم ورزشی نیز رفتیم و با وی درباره فعالیت این صنف در این روزهای پایتخت گفت‌‌وگو کردیم.

وی با بیان اینکه امروز صنف لوازم ورزشی مانند هر روز فعالیت روزانه خود را دارد، گفت: براساس گزارشی که بازرسان اتحادیه از فعالیت صنف لوازم ورزشی ارائه کرده‌اند، در روز جاری این صنف 100 درصد فعال بوده است و هیچ مشکلی نیز در رابطه با فعالیت آنها وجود نداشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی بیان داشت: 600 واحد صنفی عرضه‌کننده لوازم ورزشی در خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان فرهنگ تا چهارراه امام خمینی(ره) قرار دارد که همه این واحدهای صنفی امروز فعال بوده‌اند.

وی اظهار داشت: عمده فروشندگان لوازم ورزشی در خیابان ولیعصر(عج) فعالیت دارند، اما براساس گزارش‌ها سایر واحدهای صنفی‌ عرضه‌کننده لوازم ورزشی در سایر نقاط تهران نیز فعال هستند و توجهی به فراخوان تعطیلی نداشته‌اند.

بنابراین گزارش مشاهدات خبرنگار فارس از بازار بزرگ تهران و همچنین مغازه‌ها، اصناف و کسب‌و‌کارها در سطح پایتخت حاکی است همه اصناف بی‌توجه به چنین فراخوان‌هایی، امروز به کسب‌وکار روزانه خود مشغول هستند‌.

پایان پیام/