گروه : جامعه
حوزه : شهری
شماره : ۱۴۰۲۰۳۰۱۰۰۰۶۳۱
تاریخ : ۱۴۰۲/۳/۵ - ۱۲:۰۷ ق.ظ
ساماندهی 54 هکتار از روددره فرحزاد در سال جاری/معتادان متجاهر کجا رفتند؟ مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در خصوص ساماندهی روددره فرحزاد، گفت: ساماندهی فاز اول رود دره به وسعت 54 هکتار تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، به ساماندهی روددره فرحزاد اشاره کرد و گفت: این روددره به وسعت 140 هکتار است که ساماندهی فاز اول آن به میزان 54 هکتار تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار معتاد متجاهر در این محدوده بودند، گفت:‌همه این معتادان توسط شهرداری تهران جمع‌آوری و به یاورشهرها منتقل شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت روددره فرحزاد مناسب است، گفت: پیمانکار در حال فعالیت است و کار آغاز شده و روددره فرحزاد به یک مرکز تفریحی - فرهنگی تبدیل می شود.

مختاری بیان کرد: پروژه‌های بزرگی در دست اجراست. به دنبال ایجاد تحول هستیم. در خصوص فضای سبز طراحی‌هایی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با تأکید بر این موضوع که برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در روددره فرحزاد انجام شده است، گفت: به دنبال این هستیم که بر غنای محیط زیست افزوده و همچنین پارک‌های محله‌ای و فرامنطقه‌ای را افزایش دهیم. 

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در روددره فرحزاد گفت: ترمیم قنات‌های موجود در محدوده از جمله اقدامات بود. همچنین در چرخه اکولوژیک هم اقداماتی صورت گرفته است. فاز اول این پروژه در سال 1402 مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

پایان پیام/