اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  قزوین

630 عنوان برنامه سپاه قزوین در هفته دفاع مقدس برگزار می شود

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین از برگزاری ۶۳۰ عنوان برنامه و افتتاح پروژه‌های مختلف طی هفته دفاع مقدس در سطح استان خبر داد.

630 عنوان برنامه سپاه قزوین در هفته دفاع مقدس برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، سردار رستمعلی رفیعی آتانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان قزوین که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات سپاه صاحب الامر (عج) استان برگزار شد، اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۶۳۰ عنوان برنامه در کل استان به اجرا در می‌آید که در برخی از زیر مجموعه‌ها ۷۰ عنوان و در برخی ۱۰۰ عنوان برنامه پیش‌بینی شده و به اجرا در می‌آید.

وی از بازسازی عملیات رمضان در تیپ ۸۲ صاحب الامر (عج) استان قزوین در طول هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: دو ستاره برجسته این عملیات «شهیدان پرویز و حسن‌پور» از قزوین بودند که در قامت فرماندهان گردان فعالیت داشتند. این عملیات نخستین عملیاتی بود که در دفاع مقدس امام راحل اذن دادند تا وارد خاک عراق شویم.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین به اجرای نمایش تئاتر ماجرای زنان افتخارآفرین ایران در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: این ماجرا از دوران هخامنشیان تا مبارزات دفاع مقدس و تاکنون به نقش بانوانی می‌پردازد که از حیثیت زنانه خود دفاع کرده‌اند و نشان می دهند بانوان ایران در قله عزت برقرار هستند. 

این مقام ارشد نظامی اضافه کرد: هرچه جلوتر می‌رویم تمام توان دشمنان بر این است که به هویت اسلامی و ملی ما ضربه وارد کند. در زمان دفاع مقدس اوج هویت اسلامی و ملی خود را نشان دادیم که شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمله ماندگاری بیان کرده است: «هنر امام عزیز ما این بود روزی که نیاز داشت اسلام خود را جهانی و در بستر زندگی جاری کند به یک جغرافیا نیاز داشت و ایران را به کمک اسلامش گرفت و زمانی که ایران مورد تعرض قرار گرفت اسلام را به کمک ایران آورد».

سردار رفیعی آتانی اذعان کرد: در ماه‌های اولیه جنگ تحمیلی بسیاری از افراد سرگردان بودند و نمی دانستند خط چگونه باید شکل بگیرد که امام فرمود این جنگ، جنگ عقیده است. بر این اساس نیز با هویت ملی و اسلامی، در برابر دشمن ایستادگی کردیم و امروز هم به این هویت نیاز داریم.

وی گفت: با نگاهی به تاریخ ۴۰۰ سال گذشته ایران متوجه می شویم جنگ های مختلفی رخ داده که در جریان آن ها هویت ملی ما آسیب دید و بخشی از جغرافیا هم تصرف شد. یعنی حاکمان آن زمان که مبانی دینی نداشتند بخشی از خاک ایران را به دشمنان دادند ولی در دوران دفاع مقدس یک وجب از خاک به دشمن داده نشد و با لطف خداوند متعال و مجاهدت جوانان این مرز و بوم یکی از مهمترین جنگ های تاریخ ما در کارآمدترین شکل ممکن به پایان رسید و دشمن در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین ادامه داد: امام(ره) در جنگ تحمیلی چند مدل خلق کرد که نخستین مدل، تشکیل بسیج بود. در واقع امام، مردمی ترین نهاد امنیتی را در دنیا تشکیل داد و بعدها در جبهه مقاومت و امروز در میدان مبارزه با دنیای استکبار جهانی این مدل، بسیار کارآمد و نقش آفرین بوده و جزو سه تهدید آمریکا شده است.

این مقام ارشد نظامی بیان کرد: امروز دشمنان ایران یعنی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها می‌خواهند ملت ایران را به تاریخ ننگین و روزهای تحقیر گذشته برگردانند که جز ننگ برای ما چیزی نداشته و این نکبت بار است. 

سردار رفیعی آتانی خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای دفاع مقدس این بود که ایران را به کانون قدرت تبدیل کرد. ما در حقیقت میدان، قدرت ایران را به رخ دشمنان کشاندیم و حرف مان مانند دشمن حرف تو خالی و فیلم و عملیات روانی نبود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس سبب خلق فرهنگ پایداری، مقاومت و آگاهی دینی در انقلاب اسلامی شد و بازسازی معنوی ملت ایران را به همراه داشت و آنان را به حقیقت مکتب عاشورا رساند، تصریح کرد: اگر امروز قرار است در مقابل هجمه و جنگ ترکیبی دشمن بایستیم و مبارزه کنیم باید به مؤلفه‌های قدرت دوران دفاع مقدس که شامل ایمان، باور اعتقاد، همدلی، وحدت و شعار «با هم متحدیم» که شعار امسال هفته دفاع مقدس است، تکیه کنیم.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با تاکید بر اینکه مرزبندی شبهات را رسانه‌ها با بیان و قلم باید نشان دهند، افزود: مرزبندی بین هویت اسلامی و ایرانی با بقیه باید معلوم شود و نباید اجازه داد فهم‌های نادرست ایران دوستی، مبانی دینی را تحت شعاع قرار دهد. بنابراین ایران باید ام القرای جهان اسلام و زمینه ساز ظهور ولایت عظما باشد که همه اعم از دوستان و دشمنان به این باور رسیده‌اند. در این راستا نیز اعلام می کنیم ما ایران را با فرهنگ غدیر، عاشورا، مهدویت و مسلمانی دوست داریم و یک وجب از خاکش را نمی‌دهیم.

این مقام ارشد نظامی ادامه داد: جنگ تحمیلی در عرصه‌های متفاوت به ما هویت بخشید که می‌توان به هویت اجتماعی، تاریخی، جغرافیایی، سیاسی، دینی و فرهنگی و نیز خلق ادبیات جدید در این عرصه‌ها اشاره کرد گرچه باید گفت دفاع مقدس حیات دارد و زنده است و تعلق خاطر ایجاد شده نسبت به آن، بی‌نظیر است.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین تثبیت استقلال سیاسی، افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در جنگ، نرم کردن زبان دشمن و سر عقل آوردن آن با انجام عملیات‌های مختلف و رشد بیداری اسلامی و صف‌آرایی کشورهای دیگر در برابر استکبار جهانی را از دستاوردهای سیاسی دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: لازم است رسانه‌ها به بعد زبانی و ادبی دفاع مقدس بیشتر بپردازند چرا که اخبار و تیترهای آنها غوغا می‌کند. ماهیت جنگ دشمن امروز تغییر یافته و به سمت واژه پردازی سوق یافته و برنده این جنگ کسی است که اراده‌ها، قلب‌ها، ذهن‌ها باورها را تسخیر کند که نبرد رسانه و قلم و نگاه اصحاب آن در این میدان جنگ موثر است.

سردار رفیعی آتانی بر برجسته کردن هوشمندی و عقلانیت و درایت امام خمینی رحمه الله علیه در مدیریت جنگ تحمیلی و نیز بیان هوشمندی و عقلانیت فرماندهان جنگ اعم از فرماندهان ارتش و سپاه در زمینه طراحی و اجرای عملیات‌ها، ایثار، فداکاری و وحدت نیروهای مسلح و بیان تجلی فضایل در جنگ تحمیلی همچون ایثار و شهادت از سوی رسانه ها تاکید کرد و افزود: رسانه ها باید به تبیین خودباوری‌ها به ویژه در حوزه دفاعی و دستاوردهای دفاع مقدس در این زمینه و تشریح نگاه بین‌المللی دوران دفاع مقدس و صادر شدن انقلاب بپردازند.

این مقام ارشد نظامی ادامه داد: اگر در کلاس درس فرهنگ دفاع مقدس باشیم نیروی در تراز انقلاب اسلامی تربیت می‌شود چرا که بهترین انسان‌ها در دفاع مقدس تربیت و در یک میدان عملی و واقعی پرورش یافتند. بنابراین لازم است رسانه‌ها به سراغ تجربیات، الگوها و آموزه‌های دفاع مقدس و خانواده‌های معظم شهدا که اسطوره‌های ما هستند، بروند.

وی در پایان از توزیع ۵۰۰۰ بسته لوازم التحریر به دانش آموزان ولی نعمت توسط نواحی سپاه در شهرستان‌های استان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: در این هفته پروژه‌های آب شرب، انتقال آب کشاورزی، مخازن آب شرب، مسکن محرومان، طرح‌های اشتغال زایی اقتصاد مقاومتی و غیره نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول