دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۹

قم

فارس گزارش می‌دهد

پاس قم در مسیر قهرمانی لیگ‌های 2 رده سنی کاراته ایران

پاس قم با ترکیبی از کاراته‌کاهای با انگیزه قمی در مسیر کسب مقام قهرمانی فصل 1395 لیگ‌های آینده‌سازان و جوانه‌های کاراته ایران قرار دارد.

پاس قم در مسیر قهرمانی لیگ‌های 2 رده سنی کاراته ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در حالی که خبری از نمایندگان قم در مسابقات سوپر لیگ کاراته بزرگسالان باشگاه‌های کشور نیست اما تیم‌های پایه کاراته قم همچون سال‌های گذشته در پیکارهای لیگ باشگاه‌های کشور مدعی کسب مقام قهرمانی هستند.

در واقع از رشته‌ای که باشگاه‌های متعددی در سطح استان قم دارد و می‌توان از آن به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی رزمی در این استان یاد کرد، انتظاری جز این نیست که در هر سطح از مسابقات کشوری اعم از لیگ و قهرمانی کشور همواره جزو مدعیان قهرمانی باشد.

 

* حضور تیم‌های باشگاهی کاراته قم در لیگ‌های دختران و پسران

این در حالی است که امسال تیم‌هایی همچون پاس قم، شهدا و ایثار قم با ترکیبی از بهترین‌های این رشته از بین استعدادها و نخبه‌های بومی کاراته قم در هر دو بخش پسران و دختران با حضور مربیان با دانش و پرتوان کاراته قم در مسابقات لیگ‌های پایه کاراته ایران حضور دارند.

پایان هفته چهارم از مرحله گروهی مسابقات فصل جاری لیگ کومیته رده سنی نوجوانان با عنوان لیگ جوانه‌های کاراته کشور در بخش پسران به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برای نماینده قم یعنی تیم پاس موفقیت‌آمیز بود و این تیم توانست با کسب سه برد متوالی به مرحله نهایی این دوره از مسابقات راه یابد.

 

* نتایج موفق پاس قم در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ نوجوانان

این در شرایطی است که هفته چهارم رقابت‌های لیگ کومیته جوانه‌های کاراته ایران در حالی برگزار شد که تیم‌های شرکت کننده در این لیگ آخرین بازی‌های مقدماتی خود را برگزار کردند و پیکارهای این مرحله با معرفی تیم‌های صعود کننده به نیمه نهایی این فصل به پایان رسید.

در واقع پس از برگزاری مسابقات هفته چهارم لیگ کومیته جوانه‌های کاراته پسران ایران چهره چهار تیم صعود کننده به دور نیمه نهایی مشخص شد و نمایش بسیار خوب و موفق کاراته‌کاهای پاس قم موجب شد تا قم نیز در جمع مدعیان قهرمانی حضور داشته باشد.

 

* صعود پاس قم و 3 مدعی دیگر به مرحله نهایی لیگ نوجوانان

در پایان پیکارهای هفته چهارم لیگ کومیته جوانه‌های کاراته پسران کشور در سالن شهید کبکانیان تهران، تیم‌های پاس قم و باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت از گروه نخست مقدماتی صعود کردند و تیم‌های هیأت کاراته سمنان و هیأت کاراته البرز از گروه دوم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

این در حالی است که تیم پاس قم امسال در گروه نخست پیکارهای لیگ جوانه‌ها حضور داشت و در مسابقه خود از مرحله نخست هفته چهارم به مصاف همشهری خود یعنی تیم شهدای قم رفت و با نتیجه 15 بر 6 به برتری رسید، ضمن اینکه در مسابقه مرحله دوم با نتیجه 14 بر پنج برابر باشگاه مقاومت پیروز شد.

در دیگر دیدارهای هفته چهارم از گروه نخست، باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت 15 بر 6 تیم زندگی مثبت ساری را مغلوب کرد و نماینده ساری در جدال با تیم کاراته نوجوانان شهدای قم با نتیجه 11 بر هشت به برتری رسید و از این گروه پاس قم به عنوان صدرنشین و مقاومت به عنوان تیم دوم صعود کردند.

امسال مسوولیت سرمربیگری تیم کاراته پاس قم را ابوالقاسم پایدار از مربیان موفق کاراته قم بر عهده دارد و این تیم در مسابقه مرحله سوم از هفته چهارم لیگ جوانه‌های کاراته ایران نیز به مصاف تیم زندگی مثبت ساری رفت و بعد از اینکه دو تیم 10 بر 10 مساوی شدند در امتیاز شماری، تیم پاس قم با حساب 16 به 11 برنده شد.

 

* رقابت 16 تیم در مرحله مقدماتی لیگ جوانه‌های کاراته ایران

مرحله گروهی مسباقات فصل جاری لیگ کومیته جوانه‌های پسر باشگاه‌های ایران در حالی به پایان رسید که در این دوره ١٦ تیم حضور داشتند که ابتدا در چهار گروه مرحله مقدماتی به شکل رفت و برگشت با یکدیگر به رقابت پرداختند و سرانجام از هر گروه دو تیم بالا آمدند.

تیم کاراته باشگاه پاس قم در گروه نخست با تیم‌های زندگی مثبت ساری، شهدای قم و باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت همراه بود و خوشبختانه به جمع چهار تیم برتر صعود کرد، ضمن اینکه از گروه دوم نیز تیم‌های هیأت کاراته سمنان و هیأت کاراته البرز بالا آمدند.

حریف این تیم در مرحله نیمه نهایی پیکارهای لیگ جوانه‌های کاراته ایران نیز مشخص شده است و طبق برنامه،‌تیم پاس قم به عنوان صدرنشین گروه نخست باید با تیم دوم گروه دوم یعنی هیأت البرز دیدار کند، ضمن اینکه مقاومت و هیأت سمنان دیگر دیدار این مرحله را برای تعیین فینالیست‌ها برگزار می‌کنند اما هنوز زمان برگزاری دیدارهای مرحله نهایی از سوی سازمان لیگ فدراسیون کاراته اعلام نشده است.

 

* 3 پیروزی پاس قم برای حفظ اقتدار در لیگ آینده‌سازان کشور

در کنار موفقیت‌های قابل توجهی که نوجوانان مستعد عضو تیم پاس قم در مسابقات لیگ کومیته جوانه‌های کشور داشته‌اند، امسال تیم کاراته آینده‌سازان پاس نیز نماینده قم در لیگ ایران محسوب می‌شود و این تیم نیز همانند تیم نوجوانان در آستانه صعود به مرحله نهایی مسابقات لیگ آینده‌سازان کاراته ایران قرار دارد.

بعد از برگزاری مسابقات هفته چهارم لیگ آینده‌سازان در روزهای آغازین بهمن ماه، دیدارهای هفته پنجم از پیکارهای لیگ آینده‌سازان کاراته باشگاه‌های ایران طبق برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کاراته روز جمعه هفته جاری به میزبانی باشگاه پاس قم به انجام خواهد رسید.

این در حالی است که برای حضور موفق در این هفته از رقابت‌ها و تداوم روند پیشرفت پاس قم در فصل جاری این لیگ، کاراته‌کاهای پاس به صورت منظم زیر نظر کادر فنی تمرین می‌کنند تا همانند لیگ جوانه‌ها یکی از مدعیان قهرمانی این فصل از مسابقات باشند.

 

* تلاش پاسی‌ها برای راهیابی به مرحله پایانی لیگ جوانان ایران

مسوولیت گری تیم کاراته آینده‌سازان پاس قم را نیز ابوالقاسم پایدار بر عهده دارد و نماینده قم میزبانی این رقابت‌ها را در سالن شهدای دفاع مقدس مجموعه ورزشی نخلستان سپاه قم انجام می‌دهد تا بعد از سه پیروزی با ارزشی که در هفته چهارم به دست آورد، در این مرحله نیز با اقتدار برابر حریفان قرار بگیرد.

پایدار راجع به عملکرد کاراته‌کاهای این تیم در مسابقات امسال به خبرنگار فارس در قم گفت: در حالی که رقابت‌های لیگ آینده‌سازان کاراته باشگاه‌های ایران در دو گروه مقدماتی جریان دارد، تیم پاس قم در گروه نخست مرحله مقدماتی جای دارد و در هفته چهارم این پیکارها که اوایل بهمن ماه در تهران به انجام رسید با کسب سه پیروزی اقتدار خود را برای قهرمانی به نمایش گذاشت.

وی افزود: بازی‌های هفته چهارم لیگ آینده‌سازان کاراته پسران ایران روز هفتم بهمن ماه در سالن شهید کبکانیان تهران و با عنوان یادبود شهدای آتش‌نشان برگزار شد و تیم پاس قم در گروه نخست چهار مسابقه برابر تیم‌های شهرداری ساوه، هیأت کاراته کرمان، نساجی‌نوین داداشی مازندران و لبنیات ارژن فارس برگزار کرد.

 

* میزبانی پاس قم از هفته پایانی مرحله مقدماتی لیگ آینده‌سازان

سرمربی پاس قم خاطرنشان کرد: تیم پاس در نخستین دیدار خود که مسابقه‌ای از مرحله نخست دور برگشت بود برابر شهرداری ساوه به برتری قاطع 28 بر صفر رسید و سپس در دیداری حساس به مصاف تیم هیأت کاراته کرمان رفت و حریف خود را با حساب 21 بر پنج مغلوب کرد.

تیم کاراته آینده‌سازان پاس قم که در این فصل پرقدرت ظاهر شده است، اما در سومین دیدار خود از دور برگشت برابر تیم نساجی‌نوین داداشی مازندران یک رقابت سخت و نفس‌گیر را پشت سر گذاشت و این مسابقه با اختلاف بسیار اندک 13 بر 12 به نفع حریف تمام شد.

مسابقه بعدی تیم کاراته باشگاه پاس قم از مرحله چهارم دور برگشت پیکارهای فصل 1395 لیگ آینده‌سازان کاراته باشگاه‌های کشور برابر تیم لبنیات ارژن فارس یکی دیگر از مدعیان قهرمانی این فصل برگزار شد که در نهایت با حساب 14 بر 13 حریف خود را شکست داد.

باشگاه کاراته پاس قم با همکاری هیأت کاراته استان  قم میزبان هفته پنجم مسابقات مرحله گروهی لیگ آینده‌سازان کاراته قهرمانی باشگاه‌های کشور است و این مسابقات در مجموعه نخلستان به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب و شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.

==============

گزارش از رضا جعفری

==============

انتهای پیام / 78002/آ40

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول