اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  خراسان رضوی

کمک ۲ میلیارد تومانی خیرین مشهد به مددجویان کرونایی بهزیستی

خیرین مشهدی با اختصاص کمک ۲ میلیارد به مددجویان بهزیستی متعهد شدند که ۲۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌های درمانی و کمک‌معیشتی این مددجویان را از محل این کمک‌ها پرداخت کنند.

کمک ۲ میلیارد تومانی خیرین مشهد به مددجویان کرونایی بهزیستی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی خراسان رضوی،  مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در نشست هماهنگی بسیج جامعه پزشکی مشهد، خیرین و مدیران بهزیستی استان اظهار کرد: مددجویان بهزیستی مشهد و خانواده‌هایشان که با بیماری کرونا درگیرند تحت پوشش حمایت‌های درمانی و معیشتی قرار می‌گیرند.

مسعود فیروزی با اشاره به تصویب این موضوع، ابراز کرد: در این برنامه مددجویان بهزیستی مشهد تحت پوشش طرح «رهپویان عاشورایی در مکتب سلیمانی» قرار می‌گیرند و بسیج جامعه پزشکی و مؤسسه‌ی خیریه‌ای که هزینه‌ی این برنامه را تأمین کرده در یک تفاهم مشترک، مددجویانی را که توسط بهزیستی یا مؤسسات تحت نظارتش معرفی‌شده‌اند زیرپوشش حمایت درمانی و معیشتی قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار مددجو در مشهد در منازلشان زندگی می‌کنند که تعدادی از آن‌ها یا اعضای خانواده‌هایشان درگیر بیماری کرونا هستند و به‌جز کمک‌های بهزیستی، هیچ‌گونه حمایت مالی و درمانی ندارند، یادآور شد: بیماری کرونا، پیش‌درآمدها و پیامدهایی دارد که هزینه‌هایی را به مددجویان وارد می‌کند، بنابراین نیاز داشتیم که خیرین به این حوزه ورود کنند و این عزیزان را تحت حمایت قرار دهند.

فیروزی بیان کرد: فرایند کار به این صورت است که مددجویان هدف، از طریق مراکز تحت نظارت بهزیستی شناسایی و به تیم‌های مستقر عملیاتی در مناطق مختلف مشهد معرفی می‌شوند که یک سر تیم پزشک دارند و توسط این تیم مورد معاینه و ارزیابی بیماری قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان ساخت: بر اساس برآوردی که پزشک معالج یا تیم درمان و حمایت، از هزینه‌های بیمار داشته باشند بسته به نظر مددکار تا سقف 80 درصد هزینه‌های درمان یا کمک‌معیشت را خیرین طرف تفاهم پرداخت می‌کنند.

همچنین حمیده محدث معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی از پیگیری طولانی‌مدت خود و همکارانش برای جلب نظر خیرین در کمک به این‌گونه مددجویان خبر داد و گفت: خوشبختانه با پیگیری و همکاری بسیج جامعه پزشکی و کمک یک مؤسسه‌ی خیریه، این امر محقق شد و امروز در جلسه هماهنگی که داشتیم، چگونگی فرایند کار شناسایی و درمان و اختصاص کمک به مددجویان نیازمند، تعیین شد.

همچنین مدیر بهزیستی مشهد نیز در حاشیه‌ی این نشست گفت: مقرر شد مددجویان مستمری‌بگیری که در منازلشان هستند توسط مراکز مثبت زندگی که در مناطق مختلف مشهد فعال هستند شناسایی و به تیم‌های طرح «رهپویان عاشورایی در مکتب سلیمانی» معرفی می‌شوند.

مهدی نخعی ابراز کرد: همچنین شناسایی مددجویان هدف در بین توان‌خواهان غیر مستمری‌بگیر که در بخش دولتی و تحت پوشش مجتمع‌های خدمات بهزیستی قرار دارند توسط این مجتمع‌ها و نیز مراکز آسیب‌ها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیج بهزیستی مشهد نیز در ارتباط با بسیج جامعه پزشکی، این فعالیت جهادی را پشتیبانی و در شناسایی و معرفی مددجویان به طرح رهپویان، همکاری می‌کند.

مدیر بهزیستی مشهد افزود: خیرین یک کمک ۲ میلیارد تومانی برای پوشش مددجویان بهزیستی در این طرح اختصاص داده‌اند که مقررشده بین ۲۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌های درمانی و کمک‌معیشتی این مددجویان از محل این کمک‌ها پرداخت شود.

وی بابیان اینکه برآوردی از تعداد مددجویانی که درگیر بیماری کرونا هستند نداریم، خاطرنشان کرد: برحسب میزان جمعیت مشهد و گروه‌های هدف بهزیستی، تصور ما این است که تعداد زیادی از مددجویان بهزیستی به‌نوعی با این بیماری درگیر هستند و به خاطر هزینه‌های جانبی درمان و معیشت، توان لازم برای پیگیری کار درمان خود را ندارند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول