پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳

استانها  /  سمنان

برنامه‌ریزی برای احداث ۲۰۰ هزار خانه ویژه بازنشستگان و کارگران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ساخت ۲۰۰ هزار خانه برای گروه هدف بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارگران در دستور کار و سازوکارهای اجرای این طرح در دست بررسی است.

برنامه‌ریزی برای احداث ۲۰۰ هزار خانه ویژه بازنشستگان و کارگران

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ابراهیم صادقی‌فر ظهر امروز در جلسه شورای مسکن استان سمنان که در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تأمین مسکن برای گروه‌های هدف خود به‌ویژه گروه کارگری بوده و برای اجرای این طرح، برنامه‌های زیادی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه‌ای برای ساخت مسکن کارگری تدوین شده است که با تصویب آن در هیأت دولت‌ گامی مؤثر برای خانه‌دار شدن این قشر فرهیخته برداشته می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در تلاش هستیم تا ۲۰۰ هزار مسکن برای گروه هدف بازنشستگان، مستمری‌بگیر و کارگران ساخته شود و سازوکارهای اجرای این طرح در دست بررسی است.

صادقی‌فر افزود: افزون بر ۸۵۰ هزار نفر برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن در کشور واجد شرایط بودند که ۳۵۸ هزار نفر از آن کارگر هستند و این آمار نشان می‌دهد که کارگران برای ساخت مسکن در قالب اقدام ملی ۴۰ درصد جمعیت مشمول هستند.

وی گفت: میزان و نرخ تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن بالاست که باید در این ارتباط تجدیدنظر صورت گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: برای جامعه هدف خودمان به دنبال تسهیلات حمایتی هستیم تا افراد نام‌نویسی‌کننده در ساخت مسکن در طرح اقدام ملی مشکلی نداشته باشند.

صادقی‌فر اظهار کرد: از ظرفیت خیران مسکن‌ساز استان سمنان برای ساخت مسکن در استان سمنان بیش ‌از پیش استفاده شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم حمایت‌های لازم را از این خیران انجام می‌شود.

وی افزود: هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در بانک توسعه تعاون برای ساخت مسکن تعاونی‌ها در نظر گرفته شده است.

تسهیلات حمایتی طرح اقدام ملی مسکن اصلاح شود

منوچهر فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان نیز اظهار کرد: اجرای مطلوب طرح اقدام ملی مسکن نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی و عزم همگانی است.

وی با بیان اینکه سمنان یکی از استان‌های موفق کشور در برگزاری جلسات شورای مسکن و اقدام ملی مسکن به شمار می‌رود، افزود: در ارتباط با اجرای طرح اقدام ملی مسکن، آسیب‌شناسی لازم انجام شود تا این طرح با جدیت تمام در گام اجرایی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: در قانون اساسی کشورمان نسبت به برخورداری هر خانوار ایرانی از مسکن تأکید شده و باید به این‌ نکته مهم توجه داشت که اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیازمند عزم ملی است.

فخری بیان کرد: اگر قرار باشد زمینی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تغییر کاربری داده شود، منفعت آن برای متقاضی مسکن که آن قشر کارگر و یا دیگر اقشار شریف کشورمان هستند، برسد.

وی گفت: نباید تسهیلات در نظر گرفته شده در طرح اقدام ملی مسکن ۱۸ درصد باشد و تسهیلات حمایتی جایگزین در اجرای این طرح لحاظ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار کرد: زمین‌های دولتی در موقعیت خوب و بلااستفاده در استان سمنان وجود دارد که برای ساخت مسکن می‌توان از این اراضی با تغییر کاربری بهره برد.

فخری بیان کرد: از ظرفیت تمام تعاونی‌های استان سمنان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن استفاده شود.

وی گفت: اعتمادسازی برای مشارکت مردم برای مسکن‌سازی به شکل ملی با اتخاذ رویه‌های کاربردی و کارشناسی افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عنوان کرد: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن مصالح ساختمانی با قیمت ارزان در اختیار متقاضیان و سازندگان مسکن قرار داده شود.

اجرای طرح ملی مسکن در استان سمنان؛ در گام اجرا

 حسین دهقان، مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان نیز گفت: برای اجرای طرح ملی مسکن در سه نوبت برنامه نام‌نویسی در استان سمنان و در دیگر نقاط کشور در گام اجرایی قرار گرفت.

وی افزود: درمجموع، پنج هزار و ۸۲۲ نفر در استان سمنان برای شرکت در طرح ملی مسکن اعلام آمادگی کردند که از این تعداد چهار هزار و ۳۷۰ نفر واجد شرایط نبودند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان عنوان کرد: از مجموع نام‌نویسی کنندگان یک هزار و ۲۰ نفر در استان سمنان افتتاح حساب و ۸۵۰ نفر مبلغ اولیه را واریز کردند.

دهقان گفت: برای اجرای این طرح اراضی قابل‌توجهی در نقاط شهری استان تغییر کاربری داده شد.

بررسی بی‌رغبتی مردم سمنان به طرح ملی مسکن

اسماعیل غنیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز اظهار کرد: اطلاع‌رسانی در ارتباط با نام‌نویسی اقشار مردم برای شرکت در طرح ملی مسکن به‌صورت گسترده در استان سمنان انجام شد.

وی گفت: استقبال نکردن مردم استان در طرح ملی مسکن، قابل‌بررسی است و بر اساس گزارش‌های اداره کل راه و شهرسازی استان تمام ظرفیت‌های استان سمنان برای اجرای این طرح به کار گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان کرد: تأمین مسکن برای آحاد جامعه یکی از محورهای توسعه است که در کشور ما این طرح به‌خوبی در استان سمنان در گام اجرایی قرار گرفت.

انتهای پیام/74007/ز/م/و

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول