جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱

استانها  /  سمنان

احداث یادمان ۳۷ شهید تدارکات استان سمنان آغاز شد

آئین کلنگ‌زنی احداث یادمان ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار شد.

احداث یادمان ۳۷ شهید تدارکات استان سمنان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس استان سمنان، یادواره شهدا و آیین کلنگ‌زنی احداث یادمان ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان بعدازظهر امروز در منطقه هفت‌تپه واقع در شهرستان شوش برگزار شد.

سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در این آیین اظهار کرد: اگر می‌خواهیم ارزش‌های دفاع مقدس مثل فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین (ع)، دوام و استمرار داشته باشد و انتقال بین نسلی صورت گیرد، باید مردمی باشد.

وی با بیان اینکه بر این عقیده‌ایم که هر اتفاقی که در ابتدا الهی باشد و بعد مردمی شود، ماندگار می‌شود، افزود: آنچه امروز، دفاع مقدس را ماندگار کرده به جهت مردمی بودن آن است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان کرد: دوران دفاع مقدس و پیروزی مردم ایران در آن دوران نتیجه نقش بی‌نظیری بود که مردم در سراسر کشور ایفا کردند و شهدا از آحاد مختلف از نوجوان تا پیرغلامان حسینی بودند.

هفت‌تپه؛ مکان عروج شهدای استان سمنان 

دامغانی گفت: هفت‌تپه مکانی بسیار مقدس و ارزشمند و محل عروج ۴۰ تن از بهترین بندگان خدا و شهدای استان سمنان است.

وی افزود: آن‌گونه که شایسته و بایسته است، ما نتوانسته‌ایم نسبت به ارج‌گذاری مقام شهدا و مشهد آنان که محل عروج این شهدا است، کار شایسته و قابل‌بیانی را به انجام برسانیم.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: به جهت مقابله با تهدیدات و هجمه‌های ترکیبی و هوشمند دشمن، چاره‌ای جز رجوع به معارف و مکتب دفاع مقدس نداریم.

دامغانی بیان کرد: اگر از شهید حاج قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنیم، به خاطر این است که او انتظار را به بهترین شکل ممکن معنا کرد و تلاش کرد تا هم ویژگی‌های شخصیتی را در خود به وجود بیاورد و هم آنچه در توان دارد، در راه آرمان‌های خود به انجام برساند.

وی گفت: خلوص، شجاعت، تدبیر و رشادت شهید حاج قاسم سلیمانی ازجمله مواردی بود که بی‌نظیر است و موجب ماندگاری این شهید گرانقدر شد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان کرد: حاج قاسم هرکسی را که احساس می‌کرد، نزد خدا آبرویی دارد، واسطه قرار می‌داد تا به هدفش برسد؛ خداوند به بهترین شکل حاج قاسم را نزد خود فراخواند و به او هم عزت دنیوی و هم عزت اخروی داد.

وی گفت: تکلیف ما و شما به‌خصوص کسانی که درد شهدا را دارند، در جای‌ جای این منطقه که محل شهادت هم‌رزمانشان است، کاملاً مشهود بوده و بی‌شک همه شما یاد شهدا افتاده‌اید.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان اظهار کرد: ما به‌منظور ماندگاری اتفاقات درخشان هشت سال دفاع مقدس ضمن نشانه‌گذاری و ایجاد یادمان تلاش می‌کنیم تا برای همیشه یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

دامغانی اظهار کرد: تلاش ما بر این است که در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس که محل عروج شهدای ما است، برنامه‌های یادواره شهدا برگزار کنیم.

وی گفت: استان سمنان در منطقه شرهانی ۶۰ شهید را تقدیم انقلاب و ایران کرده و جای دارد که ما خانواده معظم این شهیدان را به‌اتفاق هم‌رزمانشان به این مکان آورده و یادواره شهدا را در اینجا برگزار کنیم.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان تأکید کرد: راهیان نور باید مثل برنامه پیاده‌روی اربعین، قطعاً مردمی‌تر از چیزی برگزار شود که الان به انجام می‌رسد.

دامغانی گفت: در سال گذشته دوسالانه اجلاسیه‌های شهدا به‌صورت مردمی در شهرستان‌های استان سمنان برگزار شد که این حرکت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه همگی ما به دعوت شهدا به این منطقه آمده‌ایم، افزود: ۳۵ سال پیش در همین زمان، نزدیک به ۴۰ نفر از فرزندان رشید استان سمنان در این نقطه به شهادت رسیدند.

دامغانی اظهار کرد: شهدای استان سمنان در این خطه از پیرغلامان حسینی بودند که سال‌ها در مساجد نقش ایفا کردند و خداوند اجر آنها را به بهترین شکل ممکن اعطا کرد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: بر این عقیده‌ایم که برای تک‌تک آنهایی که در این منطقه به شهادت رسیدند، مسیری رقم خورده بود که همه در چنین روزی در این مکان گرد هم‌آیند و به دیدار حضرت پروردگار نائل شوند.

لزوم ماندگاری راه و منش شهدا

حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این آیین اظهار کرد: اگر جان‌فشانی و ایثار شهدای ایران اسلامی نبود، امروز نه از ایران و ایرانیت نامی بود و نه از اسلام و مذهب و شیعه می‌توانست سراغی گرفت.

وی بیان کرد: شهدای ما همچون ستارگانی درخشان هستند که پرتوافشانی کرده و راه را به رهروان و عاشقان حریم اهل‌بیت (ع) نشان می‌دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: بی‌تردید می‌توان آیه شریفه «ادخلوها به سلام امنین» را متناسب با این مکان و این شهدا عنوان کرد و چه‌بسا، فرشتگان الهی نیز در ۳۵ سال پیش و در چنین لحظاتی، این آیه را خطاب به شهدای ما قرائت کرده باشند.‌

خجسته‌پور بیان کرد: خداوند سبحان در این آیه از بندگان پاک و صالح خود دعوت کرده است که با سلامت و امنیت کامل وارد بهشت شوند و امید آنکه ما نیز به‌عنوان رهروان راه شهیدان و کسانی که در این روز باعظمت در این مکان ارزشمند حضور یافته‌ایم، شامل رحمت و مشمول عنایت حضرت حق در این آیه شریفه شویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: در این مکان، جمعی از همشهریان ما در استان سمنان در حال تدارک بزم برای رزمندگان بودند و علی‌رغم اینکه شهدای بزرگوار ما به‌عنوان نیروهای تدارکات، رزمندگان خطوط مقدم جنگ با دشمن را پشتیبانی و حمایت می‌کردند، اما تقدیر الهی بر این بود که از این نقطه و در پشت خطوط مقدم از میان عاشقان اهل‌بیت (ع) جدا شده و به معبود خود ملحق شوند.‌

وی اظهار کرد: بی‌تردید گرامیداشت یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و اگر امروز این توفیق را پیدا کرده‌ایم که در مشهد شهدای تدارکات تیپ ۱۲ حضرت قائم آل محمد (عج) به‌پاس رشادت و جان‌فشانی این دلاورمردان، یادمانی بسازیم، باید به خاطر داشته باشیم که برگزاری این برنامه‌ها و ایجاد این‌ یادمان‌ها نه‌تنها برای یادآوری دوران دفاع مقدس برای پیشکسوتان حماسه و ایثار و نسل فعلی، بلکه برای ماندگاری راه، هدف و منش شهدا برای نسل‌های بعدی و آیندگان است که به وجود چنین پهلوانان و شهدای پرافتخاری ببالند و برای حفظ آیین، کیان و این سرزمین تلاش کنند.

خجسته‌پور گفت: امیدواریم با ایجاد یادمان‌های شهدا در استان سرافراز و دلاورخیز خوزستان، رشادت، حماسه و سرافرازی شهیدان گران‌قدر ایران‌زمین برای نسل‌های بعدی تاریخ به یادگار بماند و هیچ‌گاه حکایت سرافرازی و جان‌فشانی فرزندان شجاع این مرز و بوم در این قطعه از ایران اسلامی فراموش نشود.

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/س/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول