اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  سمنان

استاندار سمنان: اتاق فکر اقتصادی در بخشداری‌ها ایجاد شود/ روستاهای بدون بیکار افزایش یابد

استاندار سمنان با بیان اینکه اتاق فکر اقتصادی در بخشداری‌های این استان ایجاد شود، گفت: تعداد روستاهای بدون بیکار استان در قالب توانمندسازی روستائیان افزایش یابد.

استاندار سمنان: اتاق فکر اقتصادی در بخشداری‌ها ایجاد شود/ روستاهای بدون بیکار افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی عصر امروز در همایش بخشداران استان سمنان با بیان اینکه بخشداران، در خط مقدم خدمت به مردم هستند، اظهار کرد: محورهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی سه محور اصلی فعالیت بخشداری‌ها است که بخشداران باید به‌صورت جدی و مستمر در دستور کار قرار داده و به امور در این سه حوزه اهتمام ورزند.

استاندار سمنان گفت: بخشداران این استان محورهای ارتقای شاخص‌های اشتغال و اقتصاد در روستاها را به‌صورت جدی در اولویت قرار دهند و در این راستا اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه مدیریت جنگ اقتصادی امروز امری ضروری است، تأکید کرد: اتاق فکر اقتصادی در حوزه بخشداری‌ها باید تشکیل شود و در راستای تولید ثروت در روستاها و ارتقای اقتصاد و معیشت روستاییان گام بردارند.

استاندار سمنان بیان کرد: تولید ثروت و پول در روستاها در کنار فراهم آوردن زیرساخت‌ها و امکانات، امری است که باید بخشداران به آن توجه کنند و برنامه جامع عملیاتی زمان‌بندی‌شده را طراحی، تدوین و ارائه کنند.

هاشمی اظهار کرد: تلاش برای ارتقای شاخص‌های اشتغال و اقتصاد در روستاها امری ضروری است و باید طی برنامه‌های عملیاتی مدون طی زمان‌بندی مشخص، تعداد روستاهای بدون بیکار در استان سمنان را در قالب توانمندسازی روستائیان، افزایش دهیم که در این بین بخشداران نقش اصلی و اساسی را ایفا می‌کنند.

وی تصریح کرد: توانمندسازی روستائیان در قالب اقدامات مناسب در حوزه‌های اقتصادی، امری است که می‌تواند باعث ماندگاری روستائیان در روستا و مهاجرت معکوس شود و از مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها و حاشیه‌نشینی جلوگیری می‌کند.

استاندار سمنان بیان کرد: در پی توانمندسازی روستائیان و ماندگاری در روستاها ضمن ارتقای شاخص‌های اقتصادی و معیشت روستائیان، از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در پی حاشیه‌نشینی در شهرها جلوگیری کرده و می‌کاهد.

وی گفت: بخشداران توجه داشته باشند تا ارائه برنامه‌های عملیاتی اقتصادی در روستاها از سوی دهیاران، در انتخاب و تأیید دهیاران موردتوجه قرار گیرد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول