يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷

استانها  /  سیستان و بلوچستان

مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش در کنارک به تصویب رسید

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرک صنعتیِ شهرستان کنارک، در جلسه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک به تصویب رسید.

مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش در کنارک به تصویب رسید

وحید پورمردان امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: حذف موانع تولید و توسعه پایدار و سالم، هدف محیط زیست در برنامه های توسعه ای استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: اولویت حفاظت محیط زیست استان، پشتیبانی از صنایع و برنامه های توسعه و تولیدی در راستای اهداف جهش تولید است و این اداره کل به منظور این هدف بزرگ حداکثر توان کارشناسی خود را به کار گرفته تا با حذف موانع زاید و دست و پاگیر پشتیبان صنایع و کنترل آلاینده برای توسعه ای سالم و پایدار باشد.

وی افزود: طرح بزرگ کشتی سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جلسه کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک با حضور اعضا در محل سالن جلسات دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و مراحل نخست آن به تصویب رسید.

پورمردان ادامه داد: طرح پیشنهادی کشتی سازی مورد تقاضای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، واقع در شهرک صنعتیِ شهرستان کنارک و با توجه به قرارگیری طرح مذکور در رده 6 صنایع فلزی، برق و الکترونیک و ضوابط و مقررات استقرار واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی (موضوع ماده 11 قانون هوای پاک) و ممنوعیت استقرار واحدهای رده 6 در شهرک های صنعتی واقع در حریم شهر، در کمیسیون ماده 11 مورد بحث و بررسی قرار رفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: صدور مجوز زیست محیطی مربوطه در محدوده مورد تقاضای ارتش جمهوری اسلامی ایران، مورد تأیید اداره کل حفاظت محیط زیست استان واقع نشده بود و پس از اعتراض رسمی متقاضی؛ طرح مذکور در کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک، طرح و بررسی شد و پس از بحث و بررسی در این خصوص، مقرر شد اجرای طرح کشتی سازی منوط به اخذ تعهدنامه رسمی از متقاضی مبنی بر رعایت شروط تعیین شده قانون هوای پاک و...، و مستندات لازم از قبیل گزارش توجیهی زیست محیطی و سایر موارد؛ امکان واگذاری زمین از سوی شهرک صنعتی شود و در نهایت طرح مورد تقاضا با رأی موافق کلیه اعضای کمیسیون به استثنای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تصویب شد.

انتهای پیام/3139

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول