اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  سیستان و بلوچستان

نسبت مسائل انتخابات بی تفاوت نباشیم/رای ما اثر خواهد داشت

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه زابل گفت: رای ما اثر خواهد داشت و ما مردم به صحنه می آییم و به دنباله راه شهدای گرانقدر من جمله شهید سلیمانی عزیز که با خون خود باعث دوام و بقای این کشور شدند با رای خود ادامه دهنده راه این شهیدان خواهیم بود.

نسبت مسائل انتخابات بی تفاوت نباشیم/رای ما اثر خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از زابل، احمد علی احمدی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه زابل ظهر امروز در مصلای المهدی زابل، پیرامون انتخابات اظهار کرد: دشمنان قسم خورده ملت ایران از چند ماه زودتر از فرارسیدن انتخابات ریاست جمهوری با فضاسازی های گسترده رسانه ای در تلاش اند تا مردم ما را از شرکت در انتخابات منصرف کنند و اینطور به مخاطب خود القا میکنند که رای مردم تاثیری  در آینده کشور ندارد و با شعار رای بی رای یا ما رای نمیدهیم به دنبال کاهش مشارکت و به دنبال آن ضربه به نظام و انقلاب این مردم هستند.

با کمی واکاوی این موضوع و عملیات روانی درمی یابیم کسانی مردم را به تحریم انتخابات تشویق می کنند همان کسانی هستند که در طول سالیان انقلاب اسلامی در قالب گروهک های منافقین و ضد انقلاب امثال رجوی ها در صدد ضربه به این مردم بودند، براستی اگر کمی تامل کنیم اگر رای دادن مردم اثری ندارد پس چرا تمام رسانه های خود را به خط کرده اند و برای رای ندادن مردم  تبلیغ میکنند.

بله ! ما مردم معترضیم و اعتراض داریم به این وضعیت نا بسامان معیشتی و اقتصادی اما باعث و بانیان و وضع موجود چه کسانی هستند.؟ همان کسانی که با رای همین مردم بر سرکار آمدند و با بی لیاقتی و بی برنامگی خود اوضاع مردم را به جایی رساندند که عمرشان در صف مرغ و گوشت و روغن تلف می شود، همان کسانی که مدعی دیپلماسی هستند و خود را سردار دیپلماسی می نامند ولی حاصل دیپلماسی شان برای احقاق حق آبه هامون از افغانستان حتی یک  لیوان آب هم نشد. جلوی دوربین می آیند و اشک تمساح می ریزند و از مسئولیت خود شانه خالی میکنند.

پس رای ما اثر خواهد داشت و ما مردم به صحنه می آییم و به دنباله راه شهدای گرانقدر من جمله شهید سلیمانی عزیز که با خون خود باعث دوام و بقای این کشور شدند با رای خود ادامه دهنده راه این شهیدان خواهیم بود.

و با توجه به ملاک و معیاری که مورد نیاز یک دولت جوان، مومن، انقلابی هست دولتی که درعین تخصص و تعهد و بابرنامه بودن، عدالتخواه و امیدوار باشد معتقد به جوانان و توان داخلی باشد و طعم تلخ فقر را چشیده باشد انتخاب آگاهانه خود را ان شالله انجام خواهیم داد.

 ما نباید نسبت مسائل انتخابات بی تفاوت نباشیم، روحیه مطالبه‌گری خود را تقویت کنیم و نسبت به مسائل شهری بی تفاوت نباشیم.

انتخاب  بر اساس قومیت گرایی متاسفانه در سال های گذشته اثرات بسیار بدی را برای سیستان داشته است و منجر به عقب افتادگی در مسائل رفاهی ، فرهنگی و شهری.. شده است. ملاک ما برای انتخاب باید کارآمدی باشد به برنامه و تخصص رای بدهیم نه به شخص . باید بتوانیم بین دو گزینه آشنای صالح وگزینه غریبه ولی اصلح تفاوت قائل شویم . اگر شهر ما امروز از فضای شهری مناسب برخوردار نیست، اگر زیر ساخت و آسفالت مناسب ندارد. اگر از فضای سبز مناسب برخوردار نیست . اگر مکان تفریحی مناسب کودکان جوانان و حتی بانوان ندارد. اگر شهر ما امروز به یک روستای بزرگ شباهت دارد . و اگر ما خواهان تغییر همه این شرایط هستیم اینبار بازهم ما وشما هستیم که می توانیم شرایط را تغییر دهیم و با انتخاب خود بر اساس شایسته سالاری و  نه بر اساس قومیت گرایی به روی کار آمدن یک شورای شهر قوی بابرنامه و کارآمد کمک کنیم تا به دنبال آن شهری در خور شأن و شرافت مردم دارالولایه داشته باشیم.

البته سخنی با کاندیداهای شورای شهر این که عزیزان از این مدل جلسات سربسته و پشت درهای بسته با اقوام و طوایف بیرون آمده و با ارائه برنامه ها و راهکارهای خود برای حل معضلات شهری به عموم مردم به شناخت هرچه بهتر برنامه های خودشان کمک کند . شفافیت را سرلوحه کارخود قرار دهند و متوجه سنگینی بار مسئولیت آینده شان باشند.

در پایان بسیج دانشجویی این نکته را یادآور می شود که همواره آماده کمک و همراهی با مسئولان برای خدمت رساندن به مردم خواهد بود و در کف میدان حضور خواهد داشت و با اقدامات مطالبه گری خود با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و بررسی برنامه ها ناظر اقدامات مسئولین خواهد بود.


انتهای پیام/3139

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول