شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
۰۰:۳۹  -  ۱۳۹۹/۳/۳
کمک مؤمنانه| از ابتکار در کمک‌ به نیازمندان تا تبدیل آشپزخانه به سنگر جهادگران

با آغاز رزمایش کمک مومنانه، هر فرد با هر آنچه که در توان داشت به میدان مبارزه با کرونا آمد و از بخشش اجاره بهای مغازه گرفته تا تهیه لوازم ضروری زندگی، پای کار اجرای این طرح ایستاد تا حماسه‌ای شکوهمند پیش چشم جهانیان در ایران‌زمین رقم بخورد.

کمک مؤمنانه| از ابتکار در کمک‌ به نیازمندان تا تبدیل آشپزخانه به سنگر جهادگران

خبرگزاری فارس؛ سردبیری استانها| در حالی به پایان ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم  که رزمایش «کمک مومنانه» که قبل از این ماه مبارک کار خود را آغاز کرده بود، به حماسه‌ای غرورآفرین و بی‌نظیر تبدیل شده است تا بار دیگر جهانیان شاهد حماسه‌ای زیبا از همدلی مردم در ایران زمین باشند.

ماجرای رزمایش «کمک مومنانه» در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه‌شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفته، آغاز شد و به این ترتیب فاز نخست این رزمایش به صورت سراسری از ۲۳ فروردین با رمز یا صاحب‌الزمان (عج) آغاز شد.

سازمان بسیج مستضعفین برای اجرای این رزمایش پیشقدم شد و با محوریت ۵۴ هزار پایگاه در کل کشور، برگزاری رزمایش سراسری «کمک مومنانه» را در دستور کار خود قرار داد.

با آغاز رزمایش، هر فرد با هر آنچه که در توان داشت به میدان مبارزه با کرونا آمد تا از طریق توانمند کردن هموطنانش از بخشش اجاره بهای مغازه گرفته تا تهیه لوازم ضروری زندگی پشت کووید 19 را به خاک بمالد و حماسه‌ای شکوهمند رقم بخورد.

 

توزیع 3 هزار بسته معیشتی در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در مراغه

همزمان با روز قدس، سالروز آزادسازی خرمشهر و در آستانه عید فطر توزیع  3 هزار بسته معیشتی به ارزش 6 میلیارد ریال بین خانواده های آسیب دیده از کرونا در مراغه آغاز شد.

از زمان شیوع کرونا درشهرستان مراغه 20 هزار سبد معیشتی 30 هزار پرس غذای گرم بین خانواده های آسیب دیده توزیع شده است.

 

فرمانده سپاه عاشورا در مراسم آغاز رزمایش کمک مومنانه در مراغه گفت: مردم نیک اندیش و خیران و گروه های جهادی در این شهر به نحو شایسته به فرمان رهبری در خصوص رزمایش کمک مومنانه لبیک گفته‌اند.

سردار عابدین‌خرم افزود: از زمان آغاز این رزمایش بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی و هزاران پرس غذای گرم به صورت روزانه پخته و در بین نیازمندان توزیع شده است.

 

وی اضافه کرد : مردم ایران اسلامی در حد اعلا به فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص راه اندازی رزمایش کمک مومنانه لبیک گفته اند به طوری که امروز سراغ هر کسی رفته شود حتما از رزمایش کمک مومنانه برخوردار شده است.  

دانش‌آموزان مراغه پای کار رزمایش کمک مومنانه

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از اهدای 15 هزار بسته‌ معیشتی به خانواده‌های دانش‌آموزان نیازمند در استان خبر داد و گفت: برای تامین این بسته‌ها خیران، اولیای مدرسه‌ها و دانش‌آموزان 30 میلیارد ریال کمک مالی کرده‌اند.

 

 طاهر علمی با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی بین دانش‌آموزانی که خانواده‌های آنها به خاطر شیوع کرونا آسیب دیده‌اند توزیع شده، تصریح کرد: این بسته‌ها شامل نان، گوشت مرغ، روغن مایع، برنج، قند، حبوبات، ماکارونی، چای و رب گوجه فرنگی است.

توزیع 950  بسته معیشتی بین خانواده‌های دانش‌آموزان بی‌بضاعت مراغه

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان نیز در ادامه گفت: این کمک‌ها بصورت خود جوش همزمان با ماه مبارک رمضان در  39 منطقه و ناحیه آموزش و پرورش استان جمع‌آوری و توزیع شده است.

 

علمی با بیان اینکه در بین شهرستان‌های استان نیز بیشترین بسته معیشتی توسط مدیریت آموزش و پرورش مراغه توزیع شده، ادامه داد: در این مدت هفت هزار و 200 پرس غذای گرم و یک هزار و 200 بسته نان بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت توزیع شده است.

 

وی گفت: آشپزخانه دبیرستان شهید مطهری نیز در اختیار گروه جهادی شهید دهقان قرار گرفته و روزانه یک هزار پرس غذای گرم در آن تهیه و توزیع می‌شود.

مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در مسجدسلیمان

در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، ۱۷۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان مسجدسلیمان توزیع شد.

 

 

توزیع 1700 بسته معیشتی در مسجدسلیمان

رضا داودی مدیر اجرایی موسسه نیکوکاری احسان اظهار کرد: یک هزار و 700 بسته معیشتی شامل برنج، روغن، شکر، رب گوجه، گوشت، مرغ، حبوبات و سویا بین نیازمندان شهرستان مسجدسلیمان توزیع می‌شود.

 

داودی گفت: در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری با اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه با هدف کمک به اقشار کم‌درآمد و آسیب‌دیده از بیماری کرونا نذر افطاری مرکز نیکوکاری احسان به بسته معیشتی تبدیل گردید و در روزهای آتی به منظور کمک به افراد آسیب پذیر شهرستان مسجدسلیمان توزیع خواهد شد.

جهاد و همدلی برای شکست کرونا 

فرمانده پایگاه مقاومت امام خمینی(ره) خطیب با بیان مشارکت‌های فعال این پایگاه در طرح رزمایش کمک مومنانه خاطرنشان کرد: تاکنون  سه نوبت بسته‌های معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه صورت گرفته است.

 

سمیه رحمان‌زاده افزود: در هر نوبت  ۳۰۰ بسته معیشتی تهیه شد به طوری که  اولین بسته های حمایتی قبل ازماه مبارک رمضان، دومین بسته های حمایتی اول رمضان و سومین بسته‌ها در شب 23 ماه مبارک رمضان در بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.

کمک مومنانه بدون خط و خطوط سیاسی زیبا و ارزنده است

استاد حوزه علمیه قم با دعوت از مردم در راستای پیوستن به پویش رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه گفت: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناحی بسیار زیباست.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی در حاشیه برگزاری ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی فاطمیون قم برگزار شد، با اشاره به برپایی پویش مردمی «علی یاوران» اظهار کرد: در سیره ائمه معصومان(ع)، کمک مؤمنانه را شاهد هستیم اما مقام معظم رهبری همیشه نسبت به طرح نکاتی از سیره آن حضرات سبقت گرفته اند و مطالبی را مطرح کرده اند.

 

وی افزود: کمک مؤمنانه بدون در نظر گرفتن خط و خطوط سیاسی و گروه و جناحی بسیار زیباست؛ مصادیق زیادی از این نوع کمک ها را در طول تاریخ انقلاب داشته ایم، از جمله این که در زمان جنگ هشت ساله، پیاده روی اربعین و در همین کمک مؤمنانه این اتفاق افتاد.

هیئتی‌ها همیشه در خط مقدم بوده‌اند

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند، تصریح کرد: این پویش بسیار مؤثر بوده و چند صد هیئت این پویش را در سطح کشور به راه انداخته اند و اثر آن را در رسانه و در میان مردم مشاهده می‌کنیم؛ با این که هیآت و مساجد تعطیل است، اما هیئتی ها همیشه در خط مقدم بوده اند.

 

وی به بیان روایتی در خصوص پاداش افطاری به فرد روزه دار پرداخت و با بیان این که حداقل اثر مواسات و کمک مؤمنانه بروز نشاط در قلب فرد و خانواده است، افزود: اگر هر کسی به اندازه وسع و توان خود بتواند از نیازمندان دستگیری کند، این کمک، هم برکت در مال و هم برکت بر نسلش را در پی خواهد داشت.

 

ابتکار در کمک‌رسانی به نیازمندان

علی مقواساز جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با توزیع بسته‌های معیشتی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان در طرح «مهر کریمانه ۳» تعداد ۲۸۰ هزار بسته معیشتی را به دست افراد نیازمند رسانده و طبق برنامه تا عید فطر ۷۰ هزار بسته دیگر توزیع خواهد شد. 

 

وی ادامه داد: در «مهر کریمانه ۱» که مهر سال گذشته اجرا شد در استان به صورت گسترده اقدام به تهیه بسته‌های لوازم‌التحریر برای دانش آموزان کردیم؛ همچنین در طرح «مهرکریمانه ۲»، با همراهی خیرین تعداد قابل توجهی جهیزیه برای زوج‌های جوان تهیه شد.

 

وی تصریح کرد: مرحله بعد این است که به بسته معیشتی محدود نشویم، هر کس هر قدمی می‌تواند انجام دهد، به عنوان کمک مؤمنانه همان را انجام دهد؛ دادن وام، نگرفتن اجاره، پرداخت قبوض، پخت غذای گرم، گروه‌های جهادی پزشکی، پرداخت مخفیانه بدهکاری افراد به نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها و ... از جمله این اقدامات بوده که شروع شده و ادامه خواهد داشت.

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین، این رزمایش پیوست‌های متنوعی دارد و در این طرح از ظرفیت خیرین و ائمه جمعه و جماعت استفاده خواهد شد، همچنین از همکاری سایر دستگاه‌ها استفاده می‌شود.

سردار غلامرضا سلیمانی در آغاز اجرای این طرح، درباره آن گفته بود: نحوه گردآوری و توزیع کمک‌های مردمی در رزمایش سراسری «کمک مومنانه» به این صورت است که کمک‌هایی که به صورت کالا خواهد بود در همان محل به افراد نیازمند اعطا می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به دست نیازمندان همان منطقه خواهد رسید و کمک‌ها در منطقه‌ای دیگر هزینه نخواهد شد.

انتهای پیام/و

اخبار مرتبط
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
  پر بحث ترین ها
   بیشترین اشتراک
    بازار globe
    همراه اول