شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹

استانها  /  تهران

افتتاح ۱۰۲ پروژه هفته دولت با ارزش ۵۹۸میلیارد در شهرستان ری

فرماندار شهرستان ری گفت: همزمان با هفته دولت حدود ۱۰۲ پروژه مختلف در بخش‌ها و شهرهای مختلف شهرستان ری با هزینه‌ای بالغ بر ۵۹۸میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

افتتاح ۱۰۲ پروژه هفته دولت با ارزش ۵۹۸میلیارد در شهرستان ری

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، حسین توکلی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در نشست خبری هفته دولت که ظهر شنبه با حضور اصحاب رسانه در تالار خدمت فرمانداری ری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۱۰۲ پروژه در زمینه‌های مختلف مدیریت شهری و روستایی، عمرانی، صنعتی، سلامت، کارآفرینی و آموزش با اعتباری بالغ بر ۵۹۸میلیارد تومان در شهرستان ری به بهره برداری می‌رسد.

تأسیس دانشکده دندان‌پزشکی در بیمارستان فیروزآبادی

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت ارتقای سلامت مردم است، ادامه داد: با ارتقای سطح سلامت امید به زندگی بالاتر می‎رود و دسترسی مردم به سلامت بیشتر می‌شود لذا در این زمینه اقدامات زیادی انجام گرفته و طی ماه‌های گذشته بالغ بر ۶۸ میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان‌های فیروزآبادی و هفتم تیر اختصاص یافته است.

معاون استاندار تهران در تکمیل این مطلب افزود: اضافه شدن ۳۲۰ تخت درمانی به هر یک از بیمارستان‌های فیروزآبادی و هفتم تیر، ۱۵ تخت جراحی به بیمارستان‌ فیروزآبادی و ۵۰ تخت اورژانس به بیمارستان‌ هفتم تیر و احداث دانشکده دندان‌پزشکی در بیمارستان فیروزآبادی با ۵۰ یونیت دندان‌پزشکی از جمله اقدامات درمانی در ری بوده که هم اکنون در حال اجرا است و وزارت بهداشت نیز به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیزات به این مراکز درمانی اختصاص داده که تا ۱۵ شهریور ماه انجام می‌شود.

افتتاح ۸مدرسه تا اول مهر

توکلی توسعه فضای آموزشی مناسب را یکی از اولویت‌های دولت دانست و بیان کرد: در بحث مقاوم سازی مدارس قدیمی همچنین احداث مدارس جدید اقدامات زیادی توسط خیران، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های اجرایی انجام گرفته و در این راستا ۸ مدرسه با ۴۵ کلاس درس همزمان با هفته دولت در سطح شهرستان افتتاح می‌شود و برای سال تحصیلی جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر ساماندهی آب‌های جنوب تهران گفت: در گذشته در بخش قلعه نو برنج کشت می‌شد که امروز کشت برنج در این شهرستان نداریم و کشت سبزی با آب‌های نامتعارف نیز به صفر رسیده است لذا اگر تخصیص ساماندهی آب‌های جنوب تهران (که قرار است به صورت ۵۰درصد اختصاص یابد) اجرایی شود بسیاری از مشکلات این منطقه در ۵۰هزار هکتار از اراضی جنوب تهران در حوزه حفظ محیط زیست، تأمین آب کشاورزی و سلامت مردم حل می‌شود.

شهرک گلخانه‌ای و پارک فناوری در ری به‌زودی احداث می‌شود

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به واحدهای صنعتی گسترده در شهرستان ری تصریح کرد: عمده سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی شهرستان ری توسط بخش خصوصی انجام می‌شود که برای این منظور باید زیرساخت‌های آن تأمین شود چراکه باوجود پتانسیل‌های مختلف سرمایه‌گذاران بیشتری به سمت احداث واحدهای صنعتی در این منطقه می‌آیند.

توکلی با اشاره به شهرک های صنعتی مختلف، شهر فرودگاهی امام(ره)، شهرک صنفی سازگار با محیط زیست در محور خاوران، شهرک پوشاک و مجتمع شهرک ویژه اقتصادی که توسط ستاد اجرای فرمان امام(ره) در حال اجرا است و هم اکنون حدود ۴۰۰ نفر در آن مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: به زودی شهرک گلخانه‌ای در سطح شهرستان احداث می شود تا علاقه‌مندان به این حرفه در یک مجتمع متمرکز به فعالیت بپردازند که مقدمات اجرای این کار از سوی جهاد کشاورزی در حال پیگیری است همچنین طی رایزنی‌های انجام گرفته با معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری و با مشارکت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) بنا داریم پارک علمی فناوری در شهرستان ری احداث کنیم.

تأکید محیط زیست بر جابه‌جایی آرادکوه

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست گفت: احیاء و‌ حفظ محیط زیست در سطح شهرستان ری از مطالبات جدی بوده و سازمان محیط زیست نیز اعلام کرده مجتمع آرادکوه که از مشکلات اساسی استان تهران و شهرستان ری است باید جابه‌جا شود.

معاون استاندار تهران تأکید کرد: در مجتمع آراد کوه پس از پنج دهه دفن و بازیافت غیر اصولی باید کارهای به‌روز و علمی انجام شود، در حال حاضر در شهرستان ری ظرفیت بارگذاری و افزایش مشکلات زیست محیطی وجود ندارد و حتماً هر شغلی که در ری ایجاد می‌شود، باید از نظر اصول زیست محیطی پالایش شود.

توکلی با بیان اینکه آب شرب شهرستان ری مهم‌ترین مطالبه مردم است، بیان کرد: مجوز خط انتقالی آب شرب صادر شده و انتقال آب از بزرگراه آزادگان تا بخش فشافویه ظرف مدت ۵ ماه عملیاتی می‌شود و تمام روستاها و شهرهای طول مسیر نیز از این آب بهره می‌برند و انشعاب دریافت می‌کنند.

وی یادآور شد: بر اساس تغییراتی که در قانون توزیع ارزش افزوده ایجاد شد، برای نخستین بار در روستاها درآمد پایدار در نظر گرفته شد و درصد بسیار قابل توجهی از این اعتبار به روستاها اختصاص یافت که سیمای روستایی را متحول کرد و مردم متوجه تغییر واقعی در روستا شدند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به خدمات قابل توجه ازسوی دهیاری‎ها عنوان کرد: از سال ۹۲ تا به امروز در شهرستان ری بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بر اساس سرانه جمعیت به روستاها و شهرهای شهرستان ری اختصاص یافته است که توسط نمایندگان مردم مدیریت می‌شود.

اجرای عملیات احداث اولین بزرگراه کشور با سرعت ۱۳۰کیلومتر در شهرستان ری

توکلی با اشاره به احداث کریدور شرق به غرب از آبیک به چرمشهر ابراز کرد: نخستین بزرگراه شرق به غرب با سرعت ۱۳۰ کیلومتر طی ماه‌های آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و پس از آن خودروهای عبوری در مسیر غرب به شرق و بالعکس از این بزرگراه عبور می کنند و وارد حوزه شهری استان‌های البرز و تهران نخواهند شد که اجرای عملیات آن در محدوده شهرستان ری انجام شده است.

وی تصریح کرد: بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده در اولویت برنامه‌های شهرستان ری قرار دارد که در بودجه سال ۹۹ نیز برای نخستین بار برای بازسازی بافت فرسوده اطراف حرم حضرت عبدالعظیم (ع) اعتبار ویژه‌ای اختصاص یافته است.

معاون استاندار تهران تشریح کرد: شهرداری تهران در احیای بافت فرسوده اطراف حرم از بودجه و ظرفیت اختصاص یافته استفاده می‌کند و باز آفرینی بافت فرسوده می‌تواند باعث تعلق خاطر ساکنان این مناطق و تسریع در عملیات امداد و نجات شود.

تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه محرم و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی هیأت‌ها در آئین عزاداری اظهار کرد: هیأت‌ها منشأ تبیین سربازان عاشورایی از جمله سردار حاج قاسم سلیمانی بودند که زمینه‌ساز یک تحول در دنیا شد اما امسال که برخی مراسم و آئین عزاداری‌ها تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته، همه ما باید در دفاع از نظام، رهبری و سیاست‌های خدمتگزاران، کارگزاران و دولت‌ها گام برداشته و از دستورات اعلامی پیروی کنیم.

وی در ادامه اذعان کرد: کشور ما امروز در سخت‌ترین شرایط اقتصادی قرار دارد که در طول ۴ دهه‌ای که از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده بی‌سابقه است و تحریم‌های ظالمانه‌ای را شاهد هستیم که بحث روانی و اقتصادی را نشانه گرفته و شدید‌ترین آسیب‌ها را به سرمایه‌های اجتماعی و معیشت مردم وارد کرده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان با بیان اینکه وحدت و همدلی الویت کاری در دولت است، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرها و روستاهای کشور خدمات ارزشمندی ارائه شده و امروز مطالبه اصلی مردم ما امید، عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است لذا باید خدمات انجام گرفته در طول چهل سال با حکومت قبلی مقایسه و به مردم اطلاع‌رسانی شود تا در راستای گام دوم انقلاب با امید و آگاهی وارد قرن جدید شویم.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/پ/س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول