سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

استانها  /  تهران

مِهری که با دست‌های پرمهر آغاز ‌شد / اهداء ۲۴ هزار بسته نوشت‌افزار به مناطق محروم

در گوشه‌ای از شهرقدس مردمی نیکوکار و خیر دورهم جمع شده و با دست‌های پرمهر خود مهربانی را به نقاط مختلف شهر و کشور هدیه می‌کنند.

مِهری که با دست‌های پرمهر آغاز ‌شد / اهداء ۲۴ هزار بسته نوشت‌افزار به مناطق محروم

خبرگزاری فارس از شهر قدس: در گوشه و کناری از شهرقدس عده‌ای خیر و نیکوکار با دست‌های پرمهر خود مهر را به تمام نقاط کشور هدیه می‌کنند. اینحا محلی است که انسان‌هایی مهربان دور هم جمع شده و با ذوق و اشتیاق به مردم خدمت کرده و با مهربانی و عاشقانه کمک‌هایی که با همدلی و نوع دوستی جمع‌آوری و اهداء شده را به دست نیازمندان می‌رسانند. 

موسسه خیریه شمیم مهر سبحان (شمس) همزمان با دهه کرامت سال ۱۳۹۵ با دریافت مجوز از سازمان بهزیستی در استان تهران به شکل رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۸ با اخذ مجوز گروه جهادی شمس برای اشتغالزایی، توانمندسازی و تأسیس کارگاه‌های صنایع دستی فعالیت می‌کند. 

از جمله فعالیت‌های این خیریه برپایی جشن ازدواج برای ۲۰۰ زوج توان‌یاب تحت پوشش سازمان‌های خدمت‌رسان در تالار وزارت کشور بوده است. همچنین با دریافت مجوز و اصلاح اهداف و روش‌های اجرایی اساسنامه برای خدمت رسانی به گروه ترنس توانسته با بسترسازی و ایجاد اشتغال خانگی همراه با ارائه آموزش و ایجاد مهارت‌های شغلی در کسب و کارهای شخصی این قشر و درآمدزایی و مهیا کردن بازار فروش علاوه بر حفظ عزت نفس، زمینه اشتغالزایی را برای آن‌ها فراهم کند.

در همین راستا دستاوردهای همایش‌ها و کنگره‌های برگزارشده در این حوزه را جمع‌آوری کرده و با تشکیل تیم متشکل  از مشاور و روانشناس مسیر مشخص برای کمک به این افراد برنامه‌ریزی کرده و با اهداء تخصص توسط مشاوران و روانشناسان، حقوقدانان و وکلاء، توانمندسازی حدود ۱۴۰ نفر را فراهم ساخته است تا بتواند مشکلات و معضلات آن‌ها را در جامعه کمتر کند.

همچنین ارائه آموزش‌های مختلف در زمینه سرمایه‌گذاری و هنری بخشی دیگر خدمات‌رسانی به آن‌ها است که با توجه به شیوع ویروس کرونا، دوره‌های آموزشی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار می‌شود.

از کمک به سیل‌زدگان تا سفر زیارتی 

در روزهایی که حادثه سیل لرستان و خوزستان پیش آمده بود، تیمی از پزشکان با کمک خیران به همراه کانکس‌های درمانی برای خدمت رسانی به سیل‌زدگان با همکاری این موسسه خیریه به آن مناطق ارسال شد و در کنار این خدمات بهداشتی و درمانی، تأمین جهیزیه برای نوعروسان سیل‌زده با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برگزاری جشن ازدواج و اعزام به سفر زیارتی امام رضا علیه السلام انجام گرفت. 

تأمین بیش از ۱۰۰ هزار ماسک/ کشف استعدادهای نهفته

خیریه شمس همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور در قالب پویش اشتغال که از سوی اداره کل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی راه‌اندازی شده بود توانست ماسک، تجهیزات حفاظتی، مراقبتی و بهداشتی را تا حد ممکن در اختیار خیریه‌ها و مجموعه‌ها قرار دهد و با حمایت از کارگاه‌های تولیدی و تأمین تجهیزات با کمک گروه‌های جهادی و مساجد، در ۷ استان کشور طی ۳ ماه اول سال بیش از ۱۰۰ هزار ماسک را تأمین کند و در طی این مسیر و توزیع بار به استان‌های دیگر نیز تعدادی از شرکت‌های باربری با ارسال رایگان در این امر خیر مشارکت می‌کردند. 

همچنین در ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اجرایی حضرت امام خمینی(ره) و خیران، ۳ مرتبه توزیع ارزاق در شهرستان‌های استان تهران انجام داد.

پس از ماه رمضان در سطح ۱۶ شهرستان استان تهران با همکاری شرکت کارگزاری آگاه و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران، آموزش بورس به‌ طور رایگان برای بانوان سرپرست خانوار برگزار شده و با در نظرگرفتن مشوق‌های( ده میلیون ریالی ) برای فعالیت بیشتر و توانمندسازی آن‌ها اقدام کرده است. 

پس از آموزش سرمایه‌گذاری موفق در بورس و خرید سهام پالایش برای بانوان سرپرست خانوار، آموزش گوهرشناسی و گوهرتراشی برای اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار را از نیمه دوم شهریورماه برگزار خواهد کرد. 

بخش دیگری از فعالیت‌های این موسسه خیریه، اجرای توافقنامه با شرکت‌های بیمه عمر بوده تا بتواند پشتیبانی برای کودکان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت تحت پوشش و کودکان کار که آن‌ها نیز از آینده‌سازان و سکان‌داران کشور خواهند بود، گام مطلوب و امید بخشی برای آینده آن‌ها بردارد. 

در ادامه این خدمات و کمک‌رسانی‌ها که در حوزه اشتغالزایی، کارآفرینی، توانمندسازی و آموزش، توانمندسازی ویژه‌ای برای کارآفرین‌ها نیز در اولویت کار این موسسه قرار داشته تا محصول تولید شده توسط بانوان سرپرست خانوار و کارآفرین با استانداردسازی محصولات و افزایش کیفیت تولید و بسته‌بندی در حد مطلوب، بستری مناسب در زمینه فروش بیشتر محصولات کارآفرینان فراهم شود. 

استعدادیابی در اولویت کمک‌ها و آموزش‌های خیریه شمس است که با شناسایی کودکان با بهره هوشی بالا و توجه به استعدادهای نهفته آن‌ها و با کمک‌رسانی و حمایت‌های انجام گرفته در کنار حفظ عزت نفس بتوان در آینده نزدیک شاهد موفقیت‌های روز افزون آن‌ها بود.

گامی به سوی صادرات 

این موسسه توانسته گامی برای حضور در نمایشگاه‌های برون مرزی و فروش محصولات در دیگر کشورها نیز بردارد و با دریافت کمک‌هایی برای تقویت بازوی صادراتی بتواند با ارائه محصولات کارآفرینان به کشورهایی مانند عمان، روسیه، آذربایجان و ترکیه بستر فروش بیشتر را فراهم سازد. در این راستا در ۲۴ حوزه صنایع دستی اساتید و کارگروه‌هایی در حال تولید بوده تا با بازاریابی و بازارسازی گامی برای ارزآوری به کشور و کمک به مجموعه‌های خیریه انجام گیرد. 

ثمره با برکت مزرعه پیاز با کمک شمیم مهر

در میان این کارهای خیر، موسسه شمس توانست با استقرار ۴۰ نفر نیروی انسانی با تجربه در مجموعه کشت و صنعت  و اختصاص ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار، حدود ۸۰ تُن پیاز برداشت کند. پیازهای برداشت شده به مددجویان تحت پوشش این خیریه، سایر موسسات خیریه، مراکز نگهداری شبانه‌روزی، گروه‌های جهادی، هیأت‌ها و مساجد به طور رایگان اهداء شد و برکت این پیازها به حدی بود که می‌توان گفت خیلی از اماکنی که در دهه اول ماه محرم پخت غذا داشتند از این پیازها استفاده کردند و حتی بخشی از آن فراوری و بین مددجویان توزیع شد. 

مِهری که با دست‌های پرمهر آغاز می‌شود 

در سال گذشته با حمایت خیران ۲۰ هزار بسته نوشت افزار در مناطق محروم ۲۰ استان کشور توسط این خیریه توزیع شد.

امسال که کرونا در همه جا محدودیت‌هایی ایجاد کرده است اما دست‌های مهربانی در گوشه‌ای از این شهر هستند که بی حد و مرز به نیازمندان خدمت کرده و مهرورزی خود را به نقاط مختلف شهر و کشور هدیه می‌کنند. 

خیریه شمس در کنار مشکلات و کمبودهای موجود، همیشه پای کار بوده و همواره گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و آماده خدمت است و با توجه به راه‌اندازی رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مؤمنانه در ادامه کمک‌های خیرخواهانه، حدود ۲۴ هزار بسته نوشت افزار برای دانش‌آموزان نیازمند در مناطق شناسایی شده همراه با حفظ کرامت انسانی در سطح شهرستان‌های استان تهران به ویژه غرب استان آماده توزیع کرده است. 

از دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های این موسسه خیریه آموزش، فرهنگسازی و اشتغالزایی در شهرهای جدید مانند پرند و هشتگرد بوده که با اهداء تخصص از سوی اساتید خیر و نیکوکار و با تأمین تجهیزات مورد نیاز زمینه توانمندسازی و اشتغالزایی تعداد زیادی از بانوان سرپرست خانوار فراهم شده است. علاوه بر این، در بخش صنایع کوچک، کارگاه‌های نیمه فعال آسیب شناسی شده تا با سرمایه‌گذاری مجدد و ارائه راه‌کارهای مناسب و اطلاعات مورد نیاز فعالیت دوباره داشته و رونقی به اقتصاد کشور داده شود.

انتهای پیام/س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول