دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶

استانها  /  تهران

تیرانداز: مخاطبان «فارس من» از کاربران توییتر فارسی عبور کرد/ تشریح سیاست‌های انتخاباتی خبرگزاری فارس

مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت: مجموع مخاطبان «فارس من» به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مخاطب منحصر به فرد رسیده که این میزان بیشتر از کل کاربران فارسی زبان توییتر است.

تیرانداز: مخاطبان «فارس من» از کاربران توییتر فارسی عبور کرد/ تشریح سیاست‌های انتخاباتی خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس در همایش سالانه مدیران استانی خبرگزاری فارس اظهار کرد: انسان در بدو تولد فردی بی‌اختیار و بدون توانمندی خاصی آفریده می‌شود و پس از آن وظیفه دارد استعدادهای فراوان نهفته در وجودش را در مسیر عبودیت الهی بالفعل کند.

وی با بیان اینکه رشد و پیشرفت مهم‌ترین مساله‌ای است که باید در مأموریت شخصی ما مورد توجه قرار گیرد، گفت: مسیر شدن و صیرورت در همه عرصه‌ها وظیفه اصلی ما است که برای تحقق آن ۲ عامل حرکت انسان و مسیر و جهت این حرکت، بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس ادامه داد: تا تلاش نکنیم و حرکت نکنیم استعدادهای ذاتی انسان بروز نمی‌کند لذا در فرهنگ دینی ما توصیه به کار و تلاش شده و در مقابل آن اعمالی مانند رباخواری که مانع حرکت و کار بوده، حرام و قبیح شمرده می شود.

 تیرانداز به اهمیت مسیر و جهت حرکت نیز اشاره کرد و افزود: حرکت باید در مسیر اصلاح جامعه و بندگی پروردگارباشد و هر آنچه مانع از این حرکت انسان شود باید از آن دوری کرد.

خبر منفی و یأس آور یا حتی سفیدنمایی‌های غیرواقعی «خبر خوب» نیست!

 وی در ادامه با بیان تعریفی از خبر خوب پرداخت و افزود: مهم‌ترین مولفه خبر خوب عنصر حرکت آفرینی است. بنابراین هر خبری که مانع حرکت انسان شود خبر خوب نیست، چه خبر منفی و یأس آور باشد یا حتی سفیدنمایی های غیرواقعی که تلاش میکند مخاطب را قانع به وضع موجود و بی نیاز از حرکت نماید.

 مدیرعامل خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه برای تشخیص جهت حرکت به علم و دین نیاز داریم، خاطرنشان کرد: در کنار درک مفاهیم و معارف به معلم نیاز داریم چرا که اصول جامعه بشری طوری ساخته شده که همواره معلم و شاگردی بوده که نسل به نسل به ما رسیده و ازجمله انقلاب اسلامی بر پایه معارف دینی شکل گرفته است.

 مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه ماموریت انقلاب اسلامی بر پایه رشد دادن انسان‌ها و صیرورت بشر شکل گرفت، عنوان کرد: در تمام ساحت‌ها و ساختارهای سیاسی و اجتماعی انقلاب مثل قوه قضائیه، پلیس، آموزش و پرورش، دانشگاه و سایر موارد نقش معلمی و فرهنگ تعلیم و تربیت باید پررنگ باشد.

تیرانداز مأموریت اصلی رسانه را هم معلمی دانست و ابراز کرد: کار ما تعلیم و تربیت است و اصحاب رسانه در عین حال که باید دائما در حال کسب دانش و معرفت باشند وظیفه دارند به ارتقای سطح فکر جامعه در مسیری که پروردگار برای انسان در نظر گرفته اهتمام داشته باشند.

 وی با طرح این سوأل که چطور باید رسانه را به دانشگاه و مدرسه تبدیل کرد، گفت: اخلاق اولین و مهم‌ترین ویژگی یک معلم خوب است که در همه امور باید سرلوحه کارش باشد. اگر معلمی بداخلاق بود حتما مورد رجوع قرار نمی گیرد و منشا اثر نیز نخواهد بود.

تیرانداز به روز بودن و مجهز شدن به علوم فنی و تخصصی را در کنار سواد دینی و فقهی از ملزومات دیگر «خبرنگار معلم» در رسانه دانست و افزود: مادامی که خودمان عامل به توصیه ها نباشیم، توقع همراهی و همسویی مخاطبان انتظار بی جایی است.

 مدیرعامل خبرگزاری فارس تعاملی شدن رسانه را یکی از راهکارهای رشد  مخاطبان معرفی کرد و افزود: رسانه یک طرفه نمی‌تواند وظایف رشد دادن مخاطبانش را به درستی انجام دهد. تعامل، عامل رشد توامان رسانه و مخاطب است و خبرگزاری فارس نیز نیز در این مسیر فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی راه اندازی سامانه فارس من را در راستای این ماموریت برشمرد و افزود: امروز سامانه فارس من با گذشت زمان کوتاهی از شروع به کار خود مورد اعتماد مخاطبان قرار گرفته به نحوی که مجموع مخاطبان آن بیش از ۲ میلیون و  ۷۰۰ هزار مخاطب منحصر به فرد رسیده که این میزان بیشتر از کل کاربران فارسی زبان توئیتر است.

به‌زودی مردم نقش بیشتری در «فارس» ایفا خواهند کرد

تیرانداز در عین حال افزود: پروژه تعاملی شدن خبرگزاری فارس در ابتدای مسیر خود قرار دارد و بزودی مردم نقش بیشتری در این رسانه انقلابی ایفا خواهند کرد. به نحوی که علاوه بر تعیین  سوژه ها و مکلف کردن خبرگزاری به پیگیری مطالبات مردم، بزودی امکان ویرایش متون و چیدمان صفحات خبرگزاری با نقش آفرینی مستقیم مخاطبان صورت خواهد گرفت.

 مدیرعامل خبرگزاری فارس تعاملی شدن، هوشمندسازی، قابلیت سنجش میزان اثرگذاری تولیدات و حرکت به سمت مولتی مدیا و تصویری شدن را چهار ماموریت اصلی خبرگزاری فارس برشمرد و افزود: به همت همکاران انقلابی خبرگزاری فارس در مسیر تحقق رسانه اسلامی هستیم و تلاش می‌کنیم فاصله فعلی تا نقطه مطلوب را کاهش دهیم.

وی به تغییر هویت بصری خبرگزاری فارس در آینده ای نزدیک اشاره کرد و بیان داشت: امروز خبرگزاری فارس به عنوان یک سازمان رسانه ای ماموریت‌های مختلفی را انجام می دهد که لازم است به مخاطبان و علاقه مندان معرفی شود به نحوی که فقط در دانشکده خبرگزاری فارس حدود هزار دانشجو تحصیل می‌کنند و امروز این دانشکده به یکی از قطب‌های مطرح تربیت نیروی رسانه‌ای کشور تبدیل شده است.

تیرانداز در بخش دیگری از سخنانش به سیاست انتخاباتی خبرگزاری فارس اشاره کرد و افزود: با توجه به مبانی فکری ما مشارکت حداکثری مهمترین هدف در انتخابات آتی است چرا که رشد جامعه در گرو مشارکت و اراده برای تغییر و پیشرفت جامعه است که همه مردم باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی کارآمدی را ضرورت مهم جامعه دانست و گفت: این کارآمدی به ویژه در شرایط فعلی که بسیاری از مردم به دلیل سوء تدبیرها آسیب جدی خورده اند بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و ما معتقدیم کارآمدی از مسیر حضور حداکثری مردم در انتخابات و ایفای نقش فعالانه آنها پس از انتخابات رقم خواهد خورد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس، پرهیز از ورود به بازی‌های سیاسی  و لزوم حمایت از همه کاندیداهای انقلابی و تلاش برای شناساندن آنها به مردم را ماموریت مهم خبرگزاری فارس در انتخابات دانست و افزود باید با عقلانی کردن فضای انتخابات کمک کنیم تا مردم با آگاهی بالا و شناخت دقیق از کاندیداهای نهایی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند و نتیجه هر آنچه که باشد برای خبرگزاری فارس و دوستداران انقلاب پیروزی است.

تیرانداز در پایان خطاب به مدیران استانی گفت: فرد انقلابی باید اخلاقی و عقلانی عمل کند ولی متاسفانه عده ای تلاش دارند نیروهای انقلاب را هیجانی و غیرعقلانی معرفی کنند. در این زمینه افرادی هستند که برای منافع خود با ظاهر انقلابی و ادبیات غیر اخلاقی و هوچی گرایانه به مردم آدرس غلط می دهند. همه ما وظیفه داریم مردم را نسبت به ماهیت این افراد آگاه کنیم و مانع کاسب کاری سیاسی آنها با ادبیات انقلابی و اقدامات ظاهرا گرایانه شویم.

انتهای پیام/س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول