اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

استانها  /  تهران

فرماندار ری: انجام کارها نباید محدود به بودجه‌های دولتی باشد

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: انجام کارها نباید منوط و محدود به بودجه‌های دولتی باشد و در شهرستان ری باید با توجه به توان بالا و قابل توجه محلی و استفاده از این ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات بهره گیری کرد.

فرماندار ری: انجام کارها نباید محدود به بودجه‌های دولتی باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی ظهر امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان ری که در سالن اجتماعات فاطمه زهرا(س) برگزار شد، اتکاء به خداوند متعال را مایه آرامش انسان دانست و اظهار کرد: هر کس در زندگی به آنچه خداوند متعال رزق و روزی او قرار داده و حرص نورزیده و به حرام ورود پیدا نمی‌کند در آرامش است، به‌طوری که در روایات قناعت گنجی تمام نشدنی ذکر شده است.

وی با بیان اینکه هر کس به خدا تکیه کند، خداوند او را کافی است، گفت: اگر انسان در زندگی تنها به خالق هستی تکیه کرده و به آن باور و ایمان قلبی داشته باشد به قرار و آراش خواهد رسید و در مقابل آن‌هایی که دست خدا را در امور باور ندارند هیچگاه طعم آرامش را نچشیده و آن را تجربه نمی‌کنند.

امام جمعه شهرستان ری ادامه داد: حفظ زبان و کلام، اهتمام به ساده‌زیستی و قناعت و دوری از تکلفات دنیایی و اعتقاد و اعتماد قلبی به اینکه صلاح و رستگاری بشر در دست اختیار خالق هستی است، انسان را از بسیاری از گناهان و تلاطم‌های زندگی دنیایی دور کرده و به ساحل آرامش خیال می‌رساند.

انجام کارها نباید محدود به بودجه‌های دولتی باشد

حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این جلسه اظهار کرد: در روزهای اخیر اداره کل اطلاعات جنوب تهران در موضوع پروژه دام‌گستر و برخورد با فاسدین ورود کرده و فرماندهی انتظامی شهرستان ری در سرکوب اراذل و اوباش اقدام درخور توجهی داشته و این روزها نیز سپاه ناحیه عبدالعظیم(ع) و سپاه ناحیه روح الله(ره) در تأمین امنیت برگزاری مراسمات لیالی قدر شهرستان ری خدماتی را ارائه کردند که بسیار قابل تقدیر است.

وی گفت: دولت مردمی هیچ هدفی و جایگاهی به‌جز خدمت به مردم، عملکرد انقلابی و ستیز با فساد ندارد و با توجه به مسئولیتی که پذیرفتیم خدمتگزاری مردم اصل کار ما است که محدود به ساعات کاری نیست و در طول دوره مسئولیت با هر روشی باید خدمات مورد نیاز مردم مهیا شود. 

فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: انجام کارها نباید منوط و محدود به بودجه‌های دولتی باشد و در شهرستان ری باید با توجه به توان بالا و قابل توجه محلی و استفاده از این ظرفیت‌ها در راستای رفع مشکلات از ظرفیت‌های موجود بهره گیری شود.

زمانی ادامه داد: مسئولان ادارات باید فرصت‌ها و تهدیدها را شناسایی و پیش‌بینی و به مجموعه فرمانداری اعلام کنند و به‌ طور کلی مسئولان ادارات باید پیش‌بینی تنش‌ها بر زندگی مردم را پیش از وقوع داشته باشند تا در راستای کاهش آن بکوشیم.

وی با تأکید بر اینکه به توانایی محلی احترام می‌گذاریم ادامه داد: در زمینه تأمین نیروی انسانی هیچ گونه نیازی به خارج از شهرستان به جز در موارد استثنا نداریم و در زمینه تأمین سرمایه‌گذار نیز ظرفیت‌های قابل توجهی داریم که آماده سرمایه‌گذاری در سطح شهرستان ری و در موضوع اقتصادی هستند.

قوه مقننه همسو با دولت برای ایجاد شفافیت تلاش می‌کند

سیدعلی یزدی خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه قوه مقننه همسو با دولت برای ایجاد شفافیت و عدالت در کشور تلاش و برنامه‌ریزی می‌کند، اظهار کرد: دولت سیزدهم با عملکرد قابل تقدیر در حوزه کرونا، آزادسازی سواحل و حاشیه رودخانه ها و بهبود تجارت خارجی، اقدامات بزرگی برای خدمت رسانی به مردم انجام داد.

وی گفت: در بودجه سال جاری نیز خانواده های کم مصرف از پرداخت هزینه آب و برق معاف شدند و در مقابل هزینه خانواده های پر مصرف افزایش یافت در حالی که در گذشته چنین نبود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مجلس طی سال گذشته چند بحث کلیدی را تصویب کرد، ادامه داد: یکی از این مباحث تدبیری برای جوانی جمعیت و تحکیم خانواده بود، اکنون بیشترین امید برای تغییر وضعیت کنونی به متولدان دهه شصت با ازدواج و فرزند آوری است چون جمعیت بالایی در این گروه سنی داریم.

یزدی خواه خاطرنشان کرد: تمام سیاست های تنظیم خانواده متکی بر کاهش فرزند آوری بود، از همین رو مشوق ها، تسهیلات و امتیازات مختلفی برای تشویق خانواده ها به فرزند آوری پیش بینی کردیم.

وی گفت: یکی دیگر از مباحثی که مصوب شد، شفافیت حقوق و دریافتی افراد بود، پرداخت بیمه کارگران فصلی و مدیریت تعارض منافع بود تا به این ترتیب از انتساب افرادی که منافعی دارند، جلوگیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به تصویب حذف ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی اشاره و اعلام کرد: بنا شد اختیار تخصیص این نوع ارز به تامین دارو و نهاده های دامی و نان در دست دولت قرار گیرد.

یزدی خواه با اشاره به تلاش برای تکمیل طرح های نیمه کاره از جمله بیمارستان فیروزآبادی، هفتم تیر و شبکه فاضلاب شهری تاکید کرد: تمام کارکنان در دستگاه های اداری در مواجهه با ارباب رجوع خویشتن دار باشند و نهایت متانت را به کار گیرند.

هدررفت شبکه توزیع برق ری ۶.۵ درصد است

داوود رحیمی رئیس اداره برق شهرستان ری در ادامه این جلسه اظهار کرد: در استان تهران دو شرکت توزیع برق شامل تهران بزرگ با پوشش مناطق ۲۲گانه به استثنای منطقه ۲۰ شهری با حدود ۴.۵ میلیون مشترک و شرکت توزیع شهرستان‌های استان تهران با قریب به ۲.۵ میلیون مشترک فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ری با حدود ۳۴۰ هزار مشترک ۲۳ درصد مصرف شبکه توزیع شهرستان‌های استان تهران را به خود اختصاص داده است، گفت: از این مجموع ۷۴۰۰ اشتراک معادل ۲۲ درصد مجموع مشترکان ری را حوزه صنعتی به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره برق شهرستان ری، اجرای ۳۹ طرح اصلاح و بهینه شبکه، تجهیز ۲۸ کیلومتر از خطوط به کابل خودنگهدار و تجهیز ۲۴ کیلومتر از بزرگراه امام علی(ع) به کابل خودنگهدار را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد.

رحیمی هدررفت شبکه توزیع برق ری را ۶.۵ درصدی خواند و بیان کرد: وجود ۱۲۰۰ مشترک غیرمجاز موجب هدررفت بخشی از شبکه توزیع شده است.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی برق به ویژه در فصول گرم سال، از تامین ۱۵ درصد تولید در نیروگاه‌های برق‌آبی و از طریق منابع آبی ذخیره شده در پشت سدها خبر داد و کاهش منابع آبی و حذف این سهم از تولید را زنگ خطری برای تامین برق پایدار خواند.

رئیس اداره برق شهرستان ری تاکید کرد: به این ترتیب کاهش نزولات جوی و به دنبال آن منابع آبی ذخیره در پشت سدها از میزان سهم ۱۵ درصدی برق از این محل کاسته و سهم قابل توجهی در افزایش خاموشی‌ها خواهد داشت.

رحیمی با اشاره به تغییر ساعت پیک مصرف و اوج پرباری آن در فاصله ساعت‌های ۱۰ صبح تا ۱۶ عصر، افزود: تغییر ساعات کاری ادارات به ویژه در بازه‌های زمانی پیک مصرف سالانه از جمله در فصل تابستان می‌تواند تا حدودی به نگه‌داشت انرژی کمک کند.

کمبود ۹۶ میلیون مترمکعبی منابع آبی در شرق استان تهران

حسن حقیقی مدیرعامل آبفای منطقه ۶ تهران نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به شرایط آبی موجود در استان تهران اظهار داشت: شرایط فعلی در ۵۰ ساله گذشته بی‌سابقه بوده و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد ممکن است در پاییز نیز بارش چندانی نداشته باشیم و شرایط مطلوبی را در استان نداریم و ما به دلایل وظایف ذاتی لازم است هشدارهای لازم را منعکس کنیم و در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی داریم.

وی در ادامه گفت: در انتهای امسال طبق پیش‌بینی‌ها ذخایر آبی سد لار از ۱۷۳ میلیون مترمکعب در سال ۹۸ تا پایان امسال به ۳۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید و ذخایر سد لتیان از ۶۹ میلیون مترمکعب به ۲۱ میلیون مترمکعب و نیز ذخایر سد ماملو که عمده برداشت ما از آن صورت می‌گیرد از 299 میلیون مترمکعب به 45 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

مدیرعامل آبفای منطقه ۶ تهران تصریح کرد: به طور کلی در جمع ذخایر آبی شرق استان تهران در انتهای تابستان سال جاری ۹۶ میلیون مترمکعب کمبود منابع آبی خواهیم داشت.

حقیقی ادامه داد: بر اساس آمار موجود استفاده از آب چاه در آب شرب و مصرفی افزایش داشته و در سال جاری با وجود پیش‌بینی‌ها ۴۲ درصد از آب موردنیاز شرق استان تهران از آب چاه استفاده شود که قطعاً بر کیفیت آب تأثیرگذار است.

وی تأکید کرد: در شورای تأمین، بخشداران و دهیاران موظف شدند که برای مناطقی که تأمین آب از طریق چاه انجام می‌شود دیزل ژنراتور تهیه کنند اما با وجود پیگیری‌ها تاکنون گزارشی از بخش‌ها در این زمینه ارائه نشده لذا به دلیل اهمیت موضوع از فرماندار ویژه شهرستان ری درخواست داریم در زمینه تأمین دیزل ژنراتور دستور لازم را صادر کند.

مدیرعامل آبفای منطقه ۶ تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کمبودهایی که در حوزه برق خواهیم داشت لازم است که روستاها به برق اضطراری برای چاه‌ها مجهز شوند زیرا حتی با وجود آب کافی، در صورت نبود برق امکان آب‌رسانی نیز وجود نخواهد داشت.

تقدیر از فرمانده سپاه شهرری 

در پایان جلسه شورای اداری شهرستان ری، از سرهنگ پاسدار روح الله قنبری فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) شهرری بدلیل اهتمام ویژه نسبت به برگزاری برنامه‌های متعدد برای گرامیداشت شهدا و تجلیل از خانواده معظم شهدا، همچنین تعامل و همکاری سازنده با بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول