اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  زنجان

انضباط مالی و شفافیت در هزینه‌کرد اولویت سازمان همیاری شهرداری‎‌ها است

مدیرعامل سازمان سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان گفت: انضباط مالی ، شفافیت، عدم هزینه کرد برای موارد خارج از چارچوب سازمانی و صرفه جویی حداکثری هزینه‌ها در اولویت کاری سازمان همیاری شهرداری‌ها است.

انضباط مالی و شفافیت در هزینه‌کرد اولویت سازمان همیاری شهرداری‎‌ها است

سعید امیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: قانون‌مندی و شفافیت اصلی‌ترین رویکرد سازمان همیاری در دوره کاری اخیر برای بازگرداندن مجموعه به مسیر اصلی خود و اعتمادسازی با ذینفعان بوده و در همین راستا، یکی از آسیب‌های جدی سازمان شناسایی و برطرف شده است.

وی تصریح کرد: این آسیب جدی بدین نحو بوده که در سنوات گذشته، متاسفانه هزینه‌کردهای غیر شفاف و خارج از ماموریت سازمان، ورود در فعالیت‌های غیر تخصصی و امور زیان‌ده و یا ارائه خدمات به خارج از مجموعه که صرفا بار هزینه‌ای محسوس یا نامحسوس به همراه داشته است، به دفعات متعدد واقع شده است و در سال‌های بعد، آثار حقوقی آنها مجموعه را گرفتار کرده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های زنجان افزود: پرونده‌های سنواتی بدهی به تیم‌های ورزشی، ارائه خدمات عمرانی برای سایر دستگاه‌ها که برای سازمان زیان‌ده بوده‌اند و ماموریت‌های خارجی بی نتیجه، بخشی از اقدامات غیر اصولی سال‌های گذشته بوده که تبعات منفی آنها هنوز هم باقی است.      
امینی ادامه داد: در راستای پیشگیری جدی از بروز آسیب‌های مشابه، در سه سال اخیر ایجاد انضباط و شفافیت مالی در دستور کار قرار گرفته بود و کارهای مختلفی انجام شده است.

وی گفت: در این مدت هیچ‌گونه هزینه‌کرد ریالی مستقیم یا غیرمستقیم برای موارد خارج از چارچوب سازمانی صورت نگرفته است و خدمات رایگان به سایر دستگاه‌ها که صرفا بار زیان برای مجموعه به همراه داشته‌اند و سایر امور زیان‌ده و فعالیت‌های فاقد توجیه اقتصادی و مالی، حذف شده‌اند.

امیدی ادامه داد: صرفه‌جویی کامل و به صفر نزدیک کردن هزینه‌های مازاد اداری و ستادی در سازمان و شرکت‌های زیر مجموعه مانند حذف ساختمان‌های استیجاری، حذف هزینه‌های تشریفاتی، حذف مشاورین بدون کارآیی، لغو قراردادهای غیرموثر برای سازمان مانند استقرار سیستم ایزو که برای سازمان در شرایط کنونی بی‌ثمر است، حذف ماموریت‌های غیر موثر و حذف هزینه‌کرد برای اخذ خدمات خارج از سازمان که توانمندی آن در داخل مجموعه وجود دارد و موارد متعدد مشابه از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

انتهای پیام/73005/ق

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول