اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

تعلیم و تربیت  /  سایر حوزه ها

فارس من| قرارداد سال ۹۹ کارکنان دانشگاه براساس مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق تنظیم شد

وزارت علوم برای اعمال مصوبه دولت برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان، صورت جلسه‌ای تنظیم و به دانشگاه‌ها ارسال کرده که بر این اساس قرارداد سال ۹۹ همه کارکنان دانشگاه با در نظر گرفتن این مصوبه منعقد می‌شود.

فارس من| قرارداد سال ۹۹ کارکنان دانشگاه براساس مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق تنظیم شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کارکنان دانشگاه‌های کشور مانند دیگر کارکنان دولت معتقدند باید موضوع افزایش ۵۰ درصدی دریافتی شوند. کمپین آنها به همین بهانه در فارس من با عنوان «افزایش ۵۰ درصد فصل دهم قانون خدمات کشوری برای کارمندان دانشگاه‌های کشور اعمال می‌شود؟» به ثبت رسید و تاکنون حدود ۳۸۰۰ امضا دارد.

*خواسته کارمندان دانشگاه‌ها چیست؟

حامیان این پویش معتقدند به دلایل متعددی کارکنان دانشگاه‌ها هم موضوع مجوز سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر ۵۰٪ افزایش ماده ۶۵ و ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند که از ۱ اسفند ۹۸ در تمامی دستگاه‌های اجرایی برای کارمندان اعمال شد.

به گفته حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزایش ۵۰ درصد فوق العاده شغل کارکنان لشکری وکشوری تا رسیدن کف حقوق به ۳ میلیون تومان شامل بازنشستگان لشکری و کشوری هم می‌شود.

*موضع وزارت علوم در برابر مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان دانشگاه‌ها چیست؟

در همان زمان منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ ای محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نوشت که براساس بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۸ در خصوص «امکان افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا سقف ۵۰ درصد برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی» و مباحث مطروحه در خصوص امکان تسری بخشنامه مذکور به کارمندان ستاد این وزارت و مؤسسات آموزش عالی کشور، با عنایت به اینکه بخشنامه مذکور در بسیاری از دستگاه های اجرایی کشور اجرا شده است و عدم اجرای آن در حوزه آموزش عالی منجر به نابرابری و اختلاف در دریافتی کارکنان ستادی این وزارت و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی با دیگر کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شود. از اینرو ضمن درک شرایط خطیر کشور و آرزوی موفقت روافزون برای حضرت علای در تمشیت امور برنامه و بودجه کشور با توجه به این موضوع که پرداخت‌های مالی این وزارت و مؤسسات آموزش عالی وفق ماده 1 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و قانون هیأت های امنا صورت می‌پذیرد دستور فرمایید نسبت به تأمین اعتبار مورد نیاز برای اجرای بخشنامه یاد شده در ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت عتف اقدام لازم را به عمل آورند.

*اقدام عملی دانشگاه‌ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان

از آنجا که دانشگاه‌ها زیر مجموعه خدمات کشوری نیستند و هیات امنایی اداره می‌شوند نمی‌توانند به صورت مسقتیم با بخش‌نامه معاون رئیس‌جمهوری و سازمان برنامه و بودجه احکام عمل کنند. دانشگاه‌ها باید هر تصمیمی را به هیات امنا ببرند.

برای حل این مشکل وزارت علوم صورت جلسه‌ای را برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق برای همه هیات امنای دانشگاه‌ها تنظیم و به دانشگاه‌ها ارسال کرد تا با توجه به دور بودن زمان برگزاری هیات امنای دانشگاه‌ها، امضاهای صورت جلسه را به صورت دستی گرفته شوند و صورت جلسه هیات امنای دانشگاه‌ها برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق طبق روال قانونی مصوب شود.

*احکام سال ۹۹ کارکنان دانشگاه براساس افزایش ۵۰ درصدی حقوق تنظیم شد

در آخرین پیگیری خبرنگار فارس از دانشگاه تهران، سعید یزدانی معاون اداری و مالی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهارداشت: طبق صورت جلسه ای که وزارت علوم به دانشگاه فرستاده بود عمل شد و پس از موافقت رئیس دانشگاه صورت جلسه برای اخذ امضاها به وزارت علوم ارسال شد. هم اکنون تمامی کارهای مربوط به افزایش حقوق کارکنان دانشگاه انجام شده است و احکام سال جدید هم تنظیم شده است و حقوق فروردین ماه ۹۹ با احکام جدید براساس افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرداخت خواهد شد.

همچنین سید فرشاد فاطمی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار فارس در این باره،‌ اظهارداشت: براساس صورت جلسه وزارت علوم به دانشگاه‌ها، دانشگاه صنعتی شریف هم تنظیم احکام کارکنان براساس مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق را در دستور کار دارد و تغییرات حقوق مربوط به این مصوبه در حقوق فروردین ماه کارکنان اعمال خواهد شد. البته عنوان این مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق است اما در عمل حقوق همه کارکنان دانشگاه با اعمال این مصوبه ۵۰ درصد افزایش نخواهد یافت و مقدار دقیق افزایش در احکام مشخص می شود.

همچنین هوشیار سایه میری مدیر منابع انسانی دانشگاه کردستان هم گفت: احکام حقوقی کارمندان دانشگاه (رسمی، پیمانی و قراردادی) مطابق با بخشنامه‌ افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، صادر شده است و احکام کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه مطابق با افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در صورت تامین اعتبار از همان اول اسفند ۱۳۹۸ پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول